Anasayfa » Terör saldırıları Zekeriya Öz’e ilaç olmuş
FETÖ'de Bugün

Terör saldırıları Zekeriya Öz’e ilaç olmuş

ByLock mesajları deşifre edilen FETÖ firarisi Zekeriya Öz’ün Türkiye’deki terör saldırılarını “ilaç gibi gördüğü” dikkat çekti.

Poyrazköy kumpasının hâkimi firari Mehmet Karababa’nın da aralarında olduğu çok sayıda FETÖ’cü ile yazışan Zekeriya Öz’ün bazı konuşmaları:

Erdoğan’a ağır hakaret

Zekeriya Öz: “Derinler onu askeri darbeye götürüyorlar sanırım. Tuzağa düştüğünün farkında değil. İstedikleri ortam olunca onu oyacaklar. Rejimi ona mı teslim edecekler sanki. Kaos ortamında istediklerini yaparlar. Bu saatten sonra içeri girmek boşa yatmak olur. O nedenle siz de kuzu kuzu teslim olmayın.” (20 Ağustos 2015)

‘Ölümler ilaç gibi geldi’

Zekeriya Öz: Yeni bir şey yok. Gündem iyice değişti. Memleket kan gölü. Notlar çok güzel, ilaç gibi. Unutulmanız güzel. Herkes kendi işine bakıyor. Balık hafızalı kamuoyu unuttu sizin çıkışınızı.” (21 Ağustos 2015)

Hâkim ve savcılara ‘pasif’ suçlaması

Zekeriya Öz: “Sessiz kalıp konuşmamamız unutulmamızla ilgili maddi gerekçelerle uyumlu bulmadığımdan mantıklı izahı yapılmadığı için sessiz kaldıkça şahsıma yapılan hakaret, küfür, aşağılama yazı ve tweetlerini de görmezden gelen arkadaşlar bizi hiç düşünmüyor olmalılar. Hava hoş ama küfür ve hakaretleri biz yiyoruz. Tabii ki istişareyle de zulüm yapılabilir, diyor büyüğümüz. Ankara’nın bu tutumu birçok arkadaşımızı da pasifleştiriyor. Ve iş göremez hale getiriyor. Hâkim, savcı pasif olursa sokaktaki vatandaş kime umut bağlayacak?” (29 Eylül 2015)

Suriyeli ve Hintli korkusu

Zekeriya Öz: “Almanya’da mülteci statüsü herkese aynı mı uygulanıyor?” (2 Ekim 2015)

– “Mültecileri alıp sığınma kampına götürüyorlar. Orada Suriyelilerle ve Hindilerle falan kalıyorsunuz. Bizim 1 ayımız kaldı, ondan sonra kaçak duruma düşüyoruz. Siz Almanya’da değilsiniz galiba?”

Zekeriya Öz: “Şimdi bizim için özel olarak ilgilenebilir Almanlar. Bizi iade edemez, müebbetle yargılanacağız diye. İşte sığınma isteyince mülteci kampına falan mı gönderiyorlar yakalanınca? Suriyelilerin yanına gönderme ihtimalleri var mı?”

Uzak Doğu planı

Mehmet Karababa: “Abi İngiltere işinden vazgeçtik. Laos’a gidiyoruz inşallah.

Zekeriya Öz: “Laos da güzel yermiş. Oranın da artık altını üstüne getirirsiniz.” (16 Aralık 2015)

Lüks ev siparişi

Zekeriya Öz: “Buraya yakın yerler hoş. Haftalık 250 euro. Skovby (Danimarka’da lüks evlerin olduğu sayfiye yeri) buraya 5 km kadar. Orası tatil evleri ve güzel evler var.” (5 Şubat 2016)

Kaynak: Sabah

Kategoriler