Anasayfa » Selahaddin Gülen MİT operasyonuyla Türkiye’ye getirildi
FETÖ'de Bugün

Selahaddin Gülen MİT operasyonuyla Türkiye’ye getirildi

Selahaddin Gülen MİT operasyonuyla Türkiye'ye getirildi

Selahaddin Gülen örgütün kara kutusuydu

Selahaddin Gülen, MİT tarafından düzenlenen operasyonla yakalanarak Türkiye’ye getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından günler önce duyurusu yapılan Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) kilit ismi açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 Mayıs’ta Millet Kütüphanesi’nde gençlerle bir araya gelmişti. Burada konuşan Erdoğan; “Yakında FETÖ takımından da bir ismi açıklayacağız. Şu anda elimizde. Şu Nurettin Sofi olayı şöyle bir kenara geçsin bundan sonra da FETÖ’dan kimi yakaladık, hesaba çektik, ne durumda bunun açıklamasını da inşallah yapacağız.” şeklinde konuşmuştu. Bu konuşmadan tam 11 gün sonra beklenen açıklama geldi; FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in yeğeni Selahaddin Gülen, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığı’nın yaptığı operasyonla yurt dışında yakalandı. Hakkında “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan yakalama kaydı bulunan Gülen Türkiye’ye getirilerek, MİT tarafından FETÖ’ye ağır bir darbe daha vuruldu.

FETÖ’den algı operasyonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 Mayıs’taki konuşmasının ardından örgüt kanalında tam bir hareketlilik yaşandı. Tüm Türkiye, Erdoğan’ın açıklayacağı ismi beklerken FETÖ’cüler sosyal medyadan günler öncesinden algı yapmaya başlamıştı. Yakalanan isim henüz Türkiye’de açıklanmamışken, FETÖ tetikçileri sosyal medyada Selahaddin Gülen ismini dillendirerek bu isim üzerinden bir mağduriyet yaratmaya çalışmıştı. Selahaddin Gülen’in eşi Seriyye Gülen, bir video çekerek, eşinin kayıp olduğunu, kendilerinin FETÖ ile alakaları olmadığını, eşinin kendi halinde bir öğretmen olduğunu ve kaçırılarak Türkiye’ye götürüldüğünü ifade etmişti. FETÖ’nün hedefinde, bu video ve benzeri unsurlarla Türkiye’yi kanunsuz bir iş yapmakla suçlayarak uluslararası alanda zor durumda bırakmaya çalışmak vardı.

FETÖ’de akraba olmadığı kimse yok

Örgüt tarafından hakkında önemsiz bir isimmiş gibi gösterilme çabasında bulunulan Selahaddin Gülen, Fethullahçı Terör Örgütü’nün elabaşı Fethullah Gülen’in yeğeniydi. Aynı zamanda elebaşının sekreteri ve özel kalemi olan Cevdet Türkyolu’nun kayınbiraderi ve FETÖ’nün ekran yüzü olan Kemal Gülen’in de kardeşi olan Gülen, örgütün sözde istişare heyeti üyeleri ve üst düzey sorumluları ile ilişki halindeydi.

Pedofili suçundan aranıyordu

FETÖ’nün gizli yapılanmaları ile örgüt elebaşı arasındaki irtibatı sağlayan kilit isimlerden biri olan Gülen, örgütün kara kutusuydu. Örgüt yardımlarıyla Türkiye’den kaçırılarak Kenya’ya yerleştirilen Gülen’in “küçük yaştaki kız çocuğuna cinsel saldırı” suçundan da hakkında yakalama kararı bulunuyordu.

KAYNAK: TRT HABER

Kategoriler