Anasayfa » Seçim beyannamelerindeki FETÖ ayrıntısı
Özel Haber

Seçim beyannamelerindeki FETÖ ayrıntısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki Türkiye, FETÖ ile azim ve kararlılıkla mücadele ediyor. Devleti virüs gibi saran FETÖ’nün inlerine giriliyor, yeniden yapılanma çabalarına darbe vuruluyor. Bu ortamda seçimlere gidilirken siyasi partilerin plan ve projelerini içeren beyannameleri önemli mesajlar içeriyor.

Cumhur ittifakından “FETÖ” vurgusu

Cumhur ittifakını oluşturan AK Parti ve MHP’nin seçim beyannameleri “FETÖ ile mücadele” ve “15 Temmuz” vurgularıyla dolu.

AK Parti’nin 360 sayfalık beyannamesinde 16 kez “FETÖ”, 12 kez “15 Temmuz” ifadesi geçiyor. MHP’nin 132 sayfalık beyannamesinde de “FETÖ” ifadesi 23 kez kullanılırken “15 Temmuz” vurgusu 12 kez yapılıyor.

Muhalefetin ajandasında “FETÖ” yok

Millet ittifakında yer alan CHP’nin 230 sayfalık beyannamesinde “FETÖ” ifadesi hiç geçmiyor. Yani Türkiye’nin ana muhalefet partisi FETÖ ile mücadele vizyonu ortaya koymuyor.

İyi Parti’nin 138 sayfa ve 404 maddeden oluşan seçim beyannamesinde ise “15 Temmuz”a hiç vurgu yapılmıyor. Türk milletinin şanlı direnişi ve FETÖ’ye karşı elde ettiği büyük zafer, İyi Parti tarafından görmezden geliniyor.

24 Haziran’ın FETÖ ile mücadelede önemi

Muhalefetin terörle mücadeleden yoksun siyasi aklı, seçim beyannamelerinde açıkça kendisini gösteriyor. Bu yüzden 24 Haziran seçimleri FETÖ ile mücadele açısından hayati önem taşıyor.

Kategoriler