Özel Haber

FETÖ’nün, Yunanistan’a kaçış talimnamesi: ‘Kontrol Formu’

15 Temmuz’da Türk halkının ortaya koyduğu milli irade, dayanışma ve direniş karşısında hain emellerine ulaşamayan örgüt mensupları, FETÖ elebaşının talimatıyla Meriç Nehri üzerinden kaçarak Yunanistan’a gidiyor.

FETÖ’nün Yunanistan üzerinden Avrupa’ya kaçış için “Kontrol Formu” adı verilen bir talimname hazırladığı tespit edildi. Talimnamede, FETÖ elebaşı talimatıyla Meriç Nehri üzerinden yurtdışına kaçan örgüt mensuplarının neler yapması gerektiğine dair ayrıntılara yer verildi.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen tarafından hazırlanan talimnamede, darbe girişiminden sonra yüce Türk yargısına hesap vermekten korkan örgüt üyelerinin bebeklere içireceği ilaçlardan, kadınların giyeceği kıyafetlere, kullanacağı takılara ve tırnak bakımına kadar her ayrıntının talimat haline getirildi.

Formdaki en dikkat çekici maddelerden biri ise bebekleri uyutmak için kullanılan Atarax şurubunun örgüt üyelerinin yanında olması talimatı idi.

Öyle ki, talimatlara uyup Yunanistan’a firar eden örgüt mensupları, burada “İltica Merkezleri” adı verilen kamplarda kalmaya başlıyor. Bu kamplar yaklaşık 500 kişilik kurumsal binaların olduğu yerlerde bulunuyor.

FETÖ’cüler, lüks içinde yaşadıkları kamplarda, ya bulundukları ülkeye iltica ediyorlar ya da örgütün gidecekleri bir sonraki ülkeye seyahat için yaptığı hazırlıkların tamamlanmasını bekliyorlar.

Firarilerin kaçış güzergahı, kuzeyden güneye doğru Kastanides-Orestiada (Kumruçiftliği)- Dimetoka-Soufli (Sofulu) sınır hattından Yunanistan’a intikal şeklinde gerçekleşiyor.

Sınırı geçtikten sonra da  Meriç Nehri ardından Kumçiftliği, Dimetoka veya Sofulu bölgelerinden Büyük Derbent (Mega Derio) mücavirinden Kozlukebir (Arriana) ve Şapçı (Sappes) istikametlerinde ilerliyorlar.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler