Özel Haber

FETÖ imamını ele veren kayıt

Mahkemede verdiği ifade de tek bir FETÖ üyesiyle telefon görüşmesi dahi olmadığını iddia eden FETÖ Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan’ı HTS kayıtları ele verdi. Karaarslan’ın FETÖ’cü YARSAV’ın Başkanı Murat Arslan ile görüşme trafiği tespit edildi.

FETÖ Belediyeler İmamı Erkan Karaaraslan, Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 23 Ocak 2017 tarihli duruşmada FETÖ ile alakasının bulunmadığını, çevresinde hiçbir FETÖ üyesi olmadığını söyledi.

Klasik FETÖ savunması

Karaarslan, örgütle bağını inkar etmek için şu ifadeyi verdi: “Yaşantım, sosyal çevrem bu örgütle tamamen ilişkisizdir. Bu süreçte tutuklanan veya adli kontrol uygulanmış tek bir dostum veya arkadaşım yok. Tek bir ortağım ya da çalışanım bu yapıya dahil değildir, benim tek bir terör örgütü üyesiyle oturmuşluğum hatta telefonla konuşmuşluğum dahi yoktur.”

12 kez görüşme yapmış

Ancak deliller Karaaraslan’ın ifadelerini çürüttü. Savcılık tarafından tespit edilen HTS kayıtlarına göre Erkan Karaarslan, FETÖ üyeliğinden 10 yıl hapis cezasına çarptırılan, KHK ile kapatılan YARSAV’ın başkanı Murat Arslan ile tam 12 kez telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Sosyal medya ifşası

Karaarslan, FETÖ’nün TSK’daki mahrem imamlarından biri de olduğu tespit edilen Arslan ile ilişkisini sosyal medya hesabından da yaptığı paylaşımla ortaya koydu. Karaarslan, 7 Şubat 2014 tarihli paylaşımında FETÖ kurumu YARSAV’ın düzenlediği programa katıldığı ve burada Murat Arslan ile görüştüğünü belirtti.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler