Özel Haber

FETÖ ile bu iş yürümez

Almanya’da yayın yapan Berliner Zeitung’da Maritta Tkalec imzasıyla yayınlanan ve dinlerarası diyalog projesinin ele alındığı makalede FETÖ’nün başarısız olduğu, ayrıca bu projenin Almanya tarafından desteklenmemesi gerektiği vurgulandı.

15 Temmuz darbe girişimi öncesi ve sonrasında Türkiye’den firar eden Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarının güvenli limanı haline gelen Almanya’da FETÖ’ye karşı çatlak sesler gelmeye başladı.  Almanya’da yayın yapan Berliner Zeitung’un yazarı Maritta Tkalec, 17 Eylül’de ülkedeki Dinlerarası Diyalog çalışmalarını analiz erden bir yazı kaleme aldı.

Sadece 2 tane FETÖ’cü geliyor

Maritta Tkalec, yazısında pazartesi günü Peter Kilisesi’nin tarihi yerine Hristiyanları, Yahudileri ve Müslümanları bir araya getirmesi amacıyla sembolik One House isimli bir yapının temelinin atıldığının bilgisini paylaştı. Hristiyan ve Yahudilerin diyalog konusunda istekli olduğunu ancak Müslümanların buna yanaşmadığı değerlendirmesinin yapıldığı makalede FETÖ’nün başarısızlığı şöyle vurgulandı: “Her ne kadar Yahudiler ve Hristiyanlar henüz birbirleriyle konuşsalar da proje için Müslümanlar arasında şüpheli Gülen hareketinin iki mensubundan başka bir partner bulunamadı.” FETÖ’nün ipinin Amerika olduğunu belirten yazar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk Müslümanlara göz kulak olduğunu kaydetti.

Proje desteklenmemeli

FETÖ ile bu işin olmayacağı öngörüsünde bulunan yazar, Alman makamlarına “Bir Ev” bir hayal. Gerçekleri yalanla örtbas eden bir cephe. Siyaset “sanki öyleymiş gibi yapılan” bu tür projeleri desteklememeli” çağrısında bulundu.

Liberal camii projesi

İşgalci terör örgütü FETÖ, Almanya’da “Goethe” isimi liberal sözde camii açmış FETÖ üyesi Seyran Ateş’in imamlık yaptığı mekanda Kadın ve erkeklerin yan yana saf tuttuğu, İslam dininin esaslarının hiçe sayıldığı alçak görüntüler kayıtlara geçmişti.

 

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler