Anasayfa » Kılıçdaroğlu planınını Emre Uslu açıkladı
FETÖ'de Bugün

Kılıçdaroğlu planınını Emre Uslu açıkladı

Kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu parlatması BAE parasıyla

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) ABD’deki tetikçisi firari Emre Uslu‘nun yeni lider adayı Kemal Kılıçdaroğlu. Biden’ın Türkiye’de iktidarı değiştirmek için harekete geçtiğini açıklayan Emre Uslu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ismini verdi. Firari tetikçi Emre Uslu’ya göre, Joe Biden’a bu kirli planında Avrupa başkentleri siyasi Birleşik Arap Emirlikleri de finansal destek sağlayacak. Birleşik Arap Emirlikleri’nin 15 Temmuz darbe girişiminden önce de FETÖ’ye parasal destek sağladığı açıklanmıştı.  Daha önceki açıklamalarında Kılıçdaroğlu’ndan ümitsiz vaka olarak bahseden Emre Uslu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu‘na bu kez övgüler düzdü. Kemal Kılıçdaroğlu‘nun son zamanlardaki açıklamalarını bu planın bir parçası olarak tanımlayan Uslu’ya göre CHP’den yeni hamleler de gelecek.

Kılıçdaroğlu çoktan razı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD Başkanı seçilen Joe Biden’ı ilk tebrik edenler arasında yer almıştı. Türk siyasi tarihinde görülmemiş bir uygulama olan ana muhalefet partisi genel başkanının Türkiye’yi tehdit eden bir isme tebriğini hem Türkçe hem de İngilizce yayınlamıştı. Kılıçdaroğlu’nun Twitter hesabından paylaşılan mesajda Amerika Birleşik Devletleri’nin 46. Başkanı olarak seçilen Joe Biden ve yardımcısı Kamala Harris’i tebrik ederim. Türkiye – ABD arasındaki dostluğun ve stratejik müttefiklik ilişkilerimizin güçlenmesini dilerim”  yazıyordu. Bu açıklamadan bir hafta sonra da ABD’deki Orta Doğu Enstitüsü’nün Türkiye Araştırmaları Merkezi Direktörü Gönül Tol ile bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu Joe Biden’a çağrı yaparak “Türkiye’deki demokrasi hareketlerini desteklemesini” istemişti.

Biden ülkemizi tehdit etmişti

3 Kasım’da yapılan tartışmalı seçimlerde ABD Başkanı seçilen Demokrat Partili Joe Biden, aday adaylığı döneminde yaptığı New York Times mülakatında şunları demişti: “(Erdoğan) hatalarının bedelini ödemek zorunda. Ama yine de benim onlarla yaptığım gibi doğrudan temas kurarsak, Türkiye’de hala var olan unsurları destekleyebileceğimizi ve onlardan daha fazlasını alabileceğimizi, Erdoğan’ı bir darbeyle değil de seçim süreciyle yenebilmeleri için onları cesaretlendirebileceğimizi düşünüyorum.”

ABD’nin 15 Temmuz sicili oldukça kabarık

15 Temmuz darbe girişimi sırasında ABD Dışişleri Bakanı olan John Kerry’de darbenin çok parlak olmamasından şikayet etmişti. Biden’ın açıklamalarıyla paralel olarak ABD’deki FETÖ’cülerden de tehditler gelmeye başlamıştı.

MHP’ye kaset kumpası, Haydar Meriç cinayeti gibi çok sayıda suça karışan firari FETÖ’cü Faruk Bayındır açıkça tehdit edenler arasında yer almıştı.

Kaynak: Yekvucut

 

 

Kategoriler