Anasayfa » Kemal Kılıçdaroğlu darbeci askeri öğrenciyi ağırladı
FETÖ'de Bugün

Kemal Kılıçdaroğlu darbeci askeri öğrenciyi ağırladı

kemal-kilicdaroglu-twitter-kimdir-gencligi
Kemal Kılıçdaroğlu Darbeci Taha Furkan Çetinkaya

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tahliye edilen Harbiyeli askeri öğrenci Taha Furkan Çetinkaya ve annesi Melek Çetinkaya’yı konuk olarak kabul etti. 22 Temmuz’da, skandal bir kararla darbe girişimine katılan Harbiyeli askeri öğrenciler tahliye edilmişti. Yargıtay’ın 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili yargılamalarda Sultanbeyli dosyası kapsamında müebbet hapis cezası verdiği 71 askeri öğrenci hakkındaki kararı bozması, başta darbeci askeri öğrenci Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya olmak üzere örgüt mensupları tarafından coşkuyla karşılandı. İlk kez FETÖ’ye bağlı medya organları tarafından duyurulan haber, muhalefeti de sevindirdi. FETÖ’nün sevincine ortak olan muhalefet partileri CHP, HDP ve İYİ Parti milletvekilleri, Çetinkaya ailesine sahip çıkmak için yarışa girdi.

Melek Çetinkaya’dan Kılıçdaroğlu’na özel teşekkür

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Taha Furkan Çetinkaya‘yı bağrına bastı. Melek Çetinkaya, yaptığı paylaşımla şunları söyledi:

“Askeri öğrencilere desteğini esirgemeyen Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ziyareti yaptık. Hapishanede kalan askeri öğrencileri ve erleri konuştuk. Mücadeleye devam.”

kemal-kilicdaroglu-twitter-kimdir-gencligi

Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra, sık sık KHK’lılara sahip çıkmasıyla gündeme gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, Ankara Milletvekili Haluk Koç gibi isimler de Çetinkaya ailesiyle mutluluklarını paylaştı. CHP’nin yanı sıra, FETÖ’nün meclisteki temsilsici HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta da Çetinkaya ve diğer askeri öğrencilerin tahliyesine ilişkin destek mesajı paylaştı. Hatta İYİ Parti’li Usta, tıpkı Kılıçdaroğlu gibi Çetinkaya ailesini bizzat makamında ağırladı.

kemal-kilicdaroglu-twitter-kimdir-gencligi
İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta

Kemal Kılıçdaroğlu tarafından desteklenen Melek Çetinkaya kimdir?

Melek Çetinkaya, katıldığı televizyon programında FETÖ’yü öven açıklamalarda bulunmuştu. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen için “terörist diyemem” şeklinde ifadeleri bulunan Çetinkaya, “Benim komşularım oldu mesela cemaatten (FETÖ’den). Ben tertemiz insanlar olduğunu düşünüyorum.” diyerek FETÖ’yü aklamaya çalışmıştı. 

kemal-kilicdaroglu-twitter-kimdir-gencligi
Melek Çetinkaya

“Suçu ve suçluyu övmek” suçundan cezaevine giren Çetinkaya, akıllanmamış olacak ki hala “suçu ve suçluyu” övmeye devam ediyor. KHK TV’ye konuşan Çetinkaya, cezaevinde beraber kaldığı FETÖ’cü isimlerin aslında terörist olmadığını iddia etti. “Cemaatten tanıdığım insanların terörist olduğuna inanmıyorum.” diyen Çetinkaya, FETÖ’den ceza alan koğuş arkadaşlarının “karıncayı bile incitmeyecek insanlar” olduğunu söyledi.

Darbeci pilot Kerime Yıldırım’ı övdü

Melek Çetinkaya’nın öve öve bitiremediği ve karıncayı bile incitmeyecek insanlardan olduğunu iddia ettiği isimlerden biri Kerime Yıldırım. Darbe girişiminin kritik isimlerinden eski pilot üsteğmen Yıldırım, kara yoluyla darbe girişimine katılamayan darbecilerin pilotluğunu yaparak taşınmasını sağlamıştı. Yıldırım, darbenin en kritik noktaları olan TRT binası, Beşiktaş Vodafone Arena Stadı ve Atatürk Havalimanı’na FETÖ’cü askerleri taşımış, son olarak da tüm gece halka ateş eden darbecileri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde kurtarmaya gitmişti.

 

Kategoriler