Anasayfa » İmamoğlu FETÖ ile mücadele etmemiş
Özel Haber

İmamoğlu FETÖ ile mücadele etmemiş

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu’nun, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde  FETÖ ile mücadeleye dair bir atım atmadığı, bunun aksine FETÖ’yle ilişkisini geliştirdiği belirlendi.

FETÖ ile ilgili soruya “Benim uzaktan yakından hiç ilgim temasım siyaset öncesi de siyaset sonrası da eleştiren bir kişiyim” diyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, 2014-2019 yılları arasında sürdürdüğü Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde FETÖ’yü nasıl kolladığına dair önemli verilen gün yüzüne çıktı.

içişleri Bakanlığı işlem yaptı

Devlet, 17-25 Aralık darbe girişiminin ardından FETÖ’ye karşı topyekün mücadele başlatırken, 30 Mart 2014’te Beyliküdüzü Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, FETÖ’nün Beylikdüzü Belediyesi’ndeki yapılanmasına yönelik olarak hiçbir idari ya da hukuki adım atmadı. Yalnızca İçişleri Bakanlığı’nın FETÖ ile mücadeleye yönelik talimatı doğrultusunda 6 kişi hakkında işlem yapıldı. Beylikdüzü Belediyesi’nde FETÖ’ye dair tek bir araştırma yapmayan İmamoğlu’na göre 40 yıllık süreçte devletin her kademesine sızan FETÖ’nün, Beylikdüzü Belediyesi’nde hiçbir militanı yok.

Sağ kolu FETÖ’ye yakın

Beylikdüzü’ndeki FETÖ yapılanmasına dokunmayan Ekrem İmamoğlu, FETÖ belediyeler imamı Erkan Karaarslan ile yakın ilişkiler kurdu. Ekrem İmamoğlu, FETÖ’nün 15 Temmuz işgal girişiminden yaklaşık 2 ay önce 52 bin 280 lira aktardı. Bununla da yetinmeyen Ekrem İmamoğlu, FETÖ’nün finans ayağının kilit isimlerinden Akın İpek’in prenslerinden Cengiz Özkarabekir’i kendisine danışman olarak atadı. İmamoğlu, ayrıca kurduğu Batı İstanbul Vakfı’nın kurucuları arasında Cengiz Özkarabekir’e de yer verdi.

Kategoriler