Anasayfa » İhraç Üsteğmen’in ailesi terör yuvası çıktı
FETÖ'de Bugün

İhraç Üsteğmen’in ailesi terör yuvası çıktı

ihrac-asker-listesi
İhraç Üsteğmen

Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinden ihraç olan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu bir üsteğmenin ailesinin, terör örgütleriyle ilişkisi ortaya çıktı. İhraç kadın Üsteğmen N.K.C.’nin kız kardeşleri S.K. ve E.K.’nın PKK ve DHKP-C silahlı terör örgütü üyesi oldukları tespit edildi. Bunun yanı sıra, ihraç üsteğmenin eşi olan C.C.’nin de ihraç edildiğini kaydedildi. İhraç Üsteğmen N.K.C., geçtiğimiz hafta, Ankara Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na sızan örgüt mensuplarına yönelik operasyonda yakalanarak gözaltına alınmıştı. Aralarında aktif çalışanların da yer aldığı 20 askeri personele yönelik Ankara merkezli 7 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda toplamda 19 kişi gözaltına alınmıştı.

FETÖ operasyonunda yakalanmıştı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)-Hava Kuvvetleri Komutanlığı yapılanmasına yönelik soruşturma yürütülüyordu. FETÖ soruşturması kapsamında, Ankara Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından örgütün Hava Kuvvetleri Komutanlığına sızmış isimleri hakkında operasyon kararı verildi. Bu isimlerin, deşifre olmamak için ankesörlü/sabit hatlardan arandığı belirtildi. Aralarında aktif çalışanların da yer aldığı 20 askeri personele yönelik soruşturma kapsamında, Ankara merkezli 7 ilde operasyon başlatıldı. Eş zamanlı operasyonlarda 19 kişi yakalanarak gözaltına alındı. İhraç Üsteğmen’in de bu operasyon kapsamında yakalandığı belirtildi.

ihrac-asker-listesi

İhraç Üsteğmen’in kardeşleri PKK ve DHKP-C mensubu çıktı

Organize ekipler tarafından gözaltına alınan isimlerden N.K.C.’nin kız kardeşleri S.K. ve E.K.’nın PKK ve DHKP-C silahlı terör örgütü üyesi oldukları tespit edildi. İhraç Üsteğmen’in eşi C.C.’nin de Üsteğmen olduğu ve mesleğinden ihraç edildiği belirtildi. N.K.C.’nin ailesinin, PKK ve DHKP-C adına gösteri yürüyüşü düzenleme ve terör örgütü propagandası yapmak suçlarından çok sayıda kayıtları olduğu kaydedildi.

S.K.’nın, Nisan 2016’da gözaltına alındığı ve “örgüt üyeliği”, “örgüt propagandası” iddiasıyla tutuklandığı öğrenildi. İki buçuk ay cezaevinde kalan S.K., tahliye edildikten 10 gün sonra Bakırköy İncirli’de tekrar gözaltına alındı. 23 yaşındaki S.K.’nın, okuduğu dönemde bir diyaliz merkezinde hemşire olarak çalıştığı belirtildi. S.K., İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği tarafından 2 Temmuz’da, “birden fazla kişi tarafından cebir ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “suç örgütü yararına yağma” ve “örgüt üyeliği” iddiasıyla tutuklandı.

E.K.’nın ise, Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan kardeşi S.K.’nın serbest bırakılması için Cevahir AVM önünde nöbet tuttuğu ve gözaltına alındığı belirtildi. İfade işlemleri için emniyete götürülen E.K.’nın, DHKP-C üyesi olmaktan tutuklandığı kaydedildi.

KAYNAK: SABAH

Etiketler

Kategoriler