Anasayfa » Gürcistan FETÖ okulunun lisansını yenilemedi
FETÖ'de Bugün

Gürcistan FETÖ okulunun lisansını yenilemedi

Gürcistan Eğitim Bakanlığı, FETÖ ile bağlantılı olan Demirel Kolejinin lisansı yenilemedi.

Okul, 5 yıllık lisans süresi dolduğu gerekçesiyle yenileme işlemleri için ilgili kurumlara başvuru yaptı. Kurul, yaptığı incelemeler neticesinde standartları ülke eğitim sistemiyle uyumlu olmaması, personel alımı ve altyapı gibi konulardaki eksikliklerden dolayı okulun lisansını yenilememe kararı aldı.

Yetkililer, ilgili kararın 10 iş günü içerisinde yayımlanarak yürürlüğe gireceğini açıkladı. Kararın yürürlüğe girmesinin ardından okulun faaliyeti durdurulacak.

Öte yandan, okulun kararla ilgili temyize gidebileceği bildirildi.

FETÖ ile bağlantılı 4 okul faaliyet gösteriyor

FETÖ ile bağlantılı olan Tiflis’teki Uluslararası Nikoloz Tsereteli okulunun, 2016-2017 eğitim-öğretim yılında lisansı sona ermiş ve Gürcistan Eğitim Kalite Geliştirme Merkezi’nin kararıyla yenilenmemişti.

Bu yılın başında da Batum’daki Şahin İlköğretim Okulu ve Lisesinin lisansı, tespit edilen eksiklikler nedeniyle Bakanlıkça iptal edilmişti. Bakanlığın son kararıyla FETÖ ile bağlantılı olan ve halen hizmet veren okul sayısı 4’e düşmüş olacak.

Ülkede, 1993’den bu yana eğitim veren okulların bağlı bulunduğu çatı kuruluş olan “Çağlar Eğitim Kurumları” kısa süre önce ismini “Özel Demirel Koleji Şirketi” olarak değiştirmişti.

Kaynak: AA

Kategoriler