Anasayfa » FETÖ’nün taşınmazları Zekeriya Öz’ün avukatının üzerine yapılmış
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün taşınmazları Zekeriya Öz’ün avukatının üzerine yapılmış

FETÖ’cü Zekeriya Öz’ün avukatı Tayfun Aktaş’ın üzerine kayıtlı 24 dükkân, 12 daire ve 2 arsa olduğu ortaya çıktı.

Zekeriya Öz’ün sahibi olduğu rezidans dairelerini üzerine aldığı öğrenilen avukatı Tayfun Aktaş’ın tapu kayıtları da ortaya çıktı. Aktaş’ın üzerine kayıtlı 4 arsa, 24 dükkân ve 12 daire olduğu belirlendi. Yetkililer, bu gayrimenkullerin Zekeriya Öz ve diğer FETÖ’cülerin olduğunu değerlendiriyor. 2004 yılı öncesinde ise Tayfun Aktaş’ın üzerine yalnızca iki adet taşınmaz görülüyor.

Dükkânların değeri 100 milyon liranın üzerinde

Tayfun Aktaş, 20 Kasım 2014’te Mecidiyeköy Yolu Caddesi üzerinde bulunan Elbir İş Merkezi’nden 24 adet dükkân satın aldı. Aktaş’ın buradaki dairelerinin yan yana olması dikkat çekiyor. Bütün dükkânlar zemin, asma kat ve birinci katta bulunuyor. 6 ile 30 numara arasındaki bütün dükkânlar Aktaş’ın üzerine kayıtlı. Bir dükkânın 1 ile 5 milyon arasında satıldığı iş merkezindeki 24 dükkânının toplam değerinin 100 milyon civarında olduğu tahmin ediliyor.

Üzerine kayıtlı taşınmazların değeri 200 milyon lira

Aktaş’ın 2009 itibarıyla edindiği taşınmazların değerinin 200 milyon civarında olduğu tahmin ediliyor. FETÖ’nün avukatlarına yönelik yapılan soruşturma çerçevesinde tutuklanan Aktaş’ın bütün taşınmazlarına 27 Mart 2017’de tedbir konuldu. Aktaş’ın çok sayıda taşınmazını da yakınlarının üzerine yaptığı tahmin ediliyor.

Beykoz’da 6 dairesi var

Aktaş’ın dikkat çeken tapu kayıtlarından bir diğeri de Beykoz’da 6 ayrı dairesinin bulunması. Tapu kayıtlarına göre Aktaş’ın Beykoz Anadoluhisarı 564 Ada, 512 parsel üzerinde bulunan bir apartmanda üç dairesi bulunuyor. Bu dairelerin alındığı tarih ise 14 Kasım 2012. Aktaş’ın diğer üç taşınmazı da Beykoz Kanlıca Mahallesi’nde kayıtlı. 149 ada 19 parsel üzerinde bulunan üç taşınmazın da aynı tarihlerinde alındığı görülüyor. Ayrı katlarda bulunan dairelerin alındığı tarih ise 11 Mart 2010 tarihi olarak gözüküyor.

Çorlu’da imarlı 4 arsa aldı

Aktaş’ın İstanbloom’da iki rezidans, Şişli’de 4, Bahçelievler Kocasinan Mahallesi’nde 1, Ankara Çankaya Mahallesi’nde de 1 taşınmazı gözüküyor. Çorlu Ergene Velimeşe Mahallesi’nde 662, 677, 679, 679 parsel üzerinde dört ayrı imarlı arsa satın alınmış. Arsaların tapuya kayıtları isse 13 Nisan 2009 olduğu göze çarpıyor.

Kaynak: Akşam

Kategoriler