Anasayfa » FETÖ’nün Pensilvanya’daki karargâhı deşifre oldu
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün Pensilvanya’daki karargâhı deşifre oldu

Pensilvanya’daki FETÖ karargâhının güvenlik odasının görüntüleri ortaya çıktı.

FETÖ elebaşının yaşadığı panik, karargâhtaki güvenlik önlemlerine de yansımış durumda.

36 kamerayla koruma

36 kamerayla korunan elebaşı Gülen’in yaşam alanı, 24 saat özel bir ekip tarafından kayıt altına alınıyor. Sadece elebaşının çok güvendiği 4 ismin girebildiği bu güvenlik odasına FETÖ’cüler yaklaştırılmıyor.

Yatak odalarını izliyor

Güvenlik kamerası görüntülerinin yansıtıldığı ekranda en başta Fetullah Gülen’in yatak odasının bulunduğu koridor yer alıyor. Sağ kolu Cevdet Türkyolu ile yan bitişik odada kalan Gülen’in odasının önünde bir dinlenme koltuğu görülüyor. Karargâhta hiçbir yatak odasında kilit bulunmaması ve yatak odalarında bile güvenlik kamerasının olması dikkat çekiyor. Bu nedenle birçok FETÖ’cünün eşiyle birlikte Pensilvanya’ya gitmekten çekindiği belirtiliyor.

FBI da takip ediyor

Bu görüntüler sadece FETÖ’nün güvendiği isimler tarafından değil, FBI tarafından da 24 saat kayıt altına alınıyor. FETÖ’nün Pensilvanya’daki karargâhına giren ve çıkan herkes kayıt altına alınıyor. Güvenlik odasında 24 saat 2 FBI görevlisi bulunuyor. Ayrıca FBI helikopteri sık sık devriye görevi yürüterek karargâhın havadan güvenliğini sağlıyor.

Gülen’le doğrudan irtibat

Pensilvanya’daki görevlilerin hiçbiri elebaşı Gülen’le doğrudan irtibat kuramazken güvenlik odası görevlileri telefonla Fetullah Gülen’e ulaşabiliyor. Karargâhtaki her konudan önce Gülen’in sağ kolu Cevdet Türkyolu bilgilendirilirken, güvenlik odasındaki görevliler doğrudan Fetullah Gülen’le iletişime geçebiliyor.

Kripto geçiş

Pensilvanya’daki FETÖ’nün karagâhına gelen her isim günler öncesinden güvenlik odasına bildiriliyor. Bazı kripto isimler içerisi görünmeyen özel araçlarla direkt olarak karargâha alınırken diğer FETÖ’cülerin de benzer güvenlik tedbirleriyle girişi sağlanıyor. Karargâha giriş ve çıkışların tamamı güvenlik odasının bilgisi dahilinde gerçekleşiyor.

Ağaçlarda bile kamera var

Karargâhın etrafından geyikler geçtiği için tel örgü ile çevrilmesine izin verilmiyor. Bu yüzden karargâhın güvenliği FETÖ’cü sivil korumalar ve ağaçlara yerleştirilen güvenlik kameralarıyla sağlanıyor.

Odasından izliyor

Elebaşı Gülen’in sohbet ettiği salon, birçok güvenlik kamerasıyla izleniyor. Ayrıca Gülen’in yatak odasında da bütün güvenlik kamerası görüntülerinin yansıtıldığı bir büyük ekran var.

Kayıt almak yasak

Karargâha girenlerin başta çantaları olmak üzere tüm elektronik aletleri ve cep telefonları güvenlikte alınıyor. Kim olursa olsun cep telefonları ve bilgisayarları Pensilvanya’da bulundukları süre içinde kendilerine verilmiyor. Her misafir fotoğraf çekmemesi konusunda uyarılıyor. Kripto isimlerin ise yanlarından hiçbir çanta getirmemesi dikkat çekiyor.

Kural ihlaline uyarı

Pensilvanya’daki karargâhta tüm yaşam alanları 24 saat kamerayla izleniyor. Kuralları ihlal edenler karargâh görevlileri tarafından uyarılıyor. Birbiri ile yan yana gelmemesi gereken isimler kameradan sürekli gözlem altında tutuluyor.

Kaynak: Sabah

Kategoriler