Anasayfa » FETÖ’nün izdivaç ablasına 7 yıl 11 ay hapis
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün izdivaç ablasına 7 yıl 11 ay hapis

Tutuksuz yargılanmak için hamile kaldığı ortaya çıkan FETÖ’nün izdivaç ablası, “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan 7 yıl 11 ay hapse çarptırıldı.

Avukat Özge Elif Hendekçi’nin örgütün izdivaç ablalığını yaptığı ve ByLock kullandığı gerekçesiyle yargılandığı dava karara bağladı.

Kararda, sanık Hendekçi’nin ByLock’a giriş sayısı, programı kullanma sıklığı ve yazışma içeriklerinde örgütsel yazışma içeriklerinin bulunduğu belirtilerek sanığın 2015’te İstanbul’da avukatların kaldığı evin sorumlusu olduğuna dair tanık beyanlarının olduğuna vurgu yapıldı.

Üniversiteden yeni mezun olan avukat adayları ile kariyer toplantıları yapmasını ve örgüte bağlılık derecesini göz önünde bulunduran mahkeme heyeti, sanık Hendekçi’ye, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7 yıl 11 ay hapis cezası verilmesini kararlaştırdı.

Mahkeme heyeti ayrıca, sanığın tutukluluk hâlinin devamına hükmetti.

Bir buçuk ay evli kaldı

17 Ağustos 2017’de gözaltına alınan Hendekçi, hamile olduğunun anlaşılması üzerine 23 Ağustos 2017’de ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Hendekçi’nin 22 Ocak 2017’de evlendiği, 10 Mart 2017’de ise yaklaşık 1,5 ay sonra boşandığı tespit edilmişti.

Kaynak: AA

Kategoriler