Anasayfa » FETÖ sosyal medyayı en aktif kullanan terör örgütü
FETÖ'de Bugün

FETÖ sosyal medyayı en aktif kullanan terör örgütü

Siber Suçlarla Mücadele Başkanlığının 15 Temmuz darbe girişimi sonrası terör örgütü yanlısı paylaşımlarda bulunduğunu tespit ettiği 68 bin sosyal medya hesabından 50 bini FETÖ’ye ait çıktı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığından alınan verilere göre darbe girişimi sonrasında terör örgütü yanlısı yorum ve paylaşım yapılan hesaplar hakkında yürütülen çalışmalar kapsamında 126 bin terör örgütü yanlısı sosyal medya hesabı tespit edildi.

Bu hesaplardan 68 bininin terör propagandası yapan, örgütleri öven, terör örgütleri ile iltisaklı olduğunu alenen beyan eden kullanıcılar olduğu, bunların da 50 bininin FETÖ, 17 binin PKK, bininin ise DEAŞ üyeleri tarafından kullanıldığı saptandı.

Analizler sonucu terör yanlısı paylaşımların yüzde 60’a yakınının FETÖ ile irtibatlı, iltisaklı veya örgüte müzahir hesaplar tarafından yapıldığı belirlendi.

Bu tespit, tüm terör örgütleri içinde sosyal medyayı en aktif kullanan örgütün FETÖ olduğunu ortaya koydu. Aynı zamanda bu tespit, örgütün ulusal ve uluslararası kamuoyunu yönlendirmek amacıyla algı yönetimi metotlarına ne ölçüde başvurduğunu gösteren önemli bir veri olarak kaydedildi.

Kaynak: AA

Kategoriler