Anasayfa » FETÖ’nün Avrupa’daki merkez üssü: Almanya
Özel Haber

FETÖ’nün Avrupa’daki merkez üssü: Almanya

FETÖ’nün önde gelen isimlerini ağırlayan Almanya, örgütün önemli merkezlerinden biri oldu.

Örgütün en üst yöneticilerinden Abdullah Aymaz ve Mehmet Ali Şengül Almanya’da bulunuyor. Bu isimler Türkiye’nin terörden arananlar listesinde kırmızı kategoride yer almasına rağmen Almanya’da rahatlıkla faaliyet yürütüyor.

Örgütün Almanya imamlığını ise iki numaralı isim olan Mustafa Özcan’ın sağ kolu Hayrettin Özkul yürütüyor. Diyalog ve Eğitim Vakfı Başkanı Ercan Karakoyun, Alman medyasına “örgütün sözcüsü” sıfatıyla konuşuyor. Almanya’da faaliyetlerini durduran Zaman gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Bağ, “DTJ” isimli internet sitesini yönetiyor.

Can Dündar da Almanya’dan yönettiği “Özgürüz” isimli haber sitesiyle Türkiye aleyhine yayınlara imza atıyor. FETÖ tetikçisi Dündar, Almanya’da “Cumhurbaşkanı” seviyesinde ağırlanıyor.

Almanya’da saklanan eski savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara Alman istihbaratınca korunuyor. Korkudan sürekli kılık değiştiren Zekeriya Öz’ün peruklu, top sakallı ve sakalsız görüntüleri dikkat çekiyor.

FETÖ’nün darbe girişiminin kilit ismi Adil Öksüz’ün de Almanya’da saklandığı yönünde kuvvetli şüpheler bulunuyor. FETÖ’nün en güçlü yapılandığı ülkelerin başında gelen Almanya, terör örgütünün adeta üssü hâline geldi.

Kategoriler