Anasayfa » FETÖ’nün Avrupa’da en güçlü olduğu ikinci ülke: İngiltere
Özel Haber

FETÖ’nün Avrupa’da en güçlü olduğu ikinci ülke: İngiltere

FETÖ’nün önemli isimlerinin firar ettiği İngiltere, örgütün Avrupa’da Almanya’dan sonra en etkili olduğu ülke olarak biliniyor.

Kapatılan Gazeteci ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil, İngiltere’de faaliyetlerini sürdürüyor. Bir dönem İngiltere imamlığı da yapan Yeşil, Fetullah Gülen’in molla ekibinde yer alıyor.

Yine bir dönem İsrail imamlığı yapan Kerim Balcı, örgütün İngiltere’deki eylemlerini organize ediyor. Balcı, 15 Temmuz gecesi canlı yayında sarf ettiği darbe yanlısı sözleriyle hatırlanıyor.

FETÖ elebaşının prenslerinden Akın İpek, kaçırdığı serveti sayesinde Londra’da lüks bir yaşam sürüyor. İpek’in finanse ettiği tetikçiler Erkam Tufan Aytav, Tarık Toros ve Erhan Başyurt İngiltere’de Türkiye aleyhine Youtube yayınlarına imza atıyor.

Hizmet Çalışmaları Direktörü İsmail Sezgin de Youtube üzerinden örgüt propagandası yapan isimlerin başında geliyor. FETÖ’nün İngiltere’deki lobi kuruluşu “Diyalog Toplumu”nun direktörü Özcan Keleş ise örgütün sözcülüğünü üstleniyor.

FETÖ elebaşının “manevi oğlu” olarak anılan eski Radikal gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can Sağlık ise Londra’da “BESO” isimli bir restoran işletiyor. Sağlık’ın yazar Elif Şafak ile katalog evliliği yaptığı iddia ediliyor.

Çok sayıda FETÖ firarisinin yerleştiği İngiltere, örgütün Avrupa’da Almanya’dan sonra en güçlü olduğu ülke olarak dikkat çekiyor.

Kategoriler