Anasayfa » FETÖ’den ‘seçimlere şaibe bulaştırma’ planı
Özel Haber

FETÖ’den ‘seçimlere şaibe bulaştırma’ planı

FETÖ değişik ideolojileri temsil eden sosyal medya hesaplarını tek elden yöneterek algı operasyonu yapıyor. Özellikle Atatürkçü, ülkücü, solcu ve muhafazakar görünen hesaplar üzerinden toplumu yönlendirmeye çalışıyor.

İki aşamalı kirli plan

FETÖ’nün kontrolündeki kripto hesaplar 24 Haziran seçimlerine yönelik iki aşamalı plan devreye soktu. Kirli planın ilk aşamasına göre Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da “toplu oy kullanıldığına” dair sahte fotoğraflar paylaşılacak.

Sandıkların açılmasıyla birlikte ikinci plan devreye girecek. Bu kez de muhalefetin oylarının daha yüksek olduğunu gösteren gerçek dışı binlerce paylaşım yapılacak. Sahte fotoğraflar ve asılsız sonuçlar üzerinden toplum provoke edilecek, seçimlerin meşruiyetine gölge düşürülecek.

Sağduyu zamanı

Yabancı istihbarat servisleri tarafından derin analizler sonucu yapılan algı operasyonları kesinlikle basite alınmamalı. Seçim günü paylaşılan görseller dikkatlice incelenmeli; bunları kimin, hangi maksatla paylaştığı araştırılmalı.

Vatandaşlar resmi makamlardan gelen açıklamalara itibar etmeli, seçimlerin manipüle edilmesine karşı farkındalığını yüksek tutmalı. Ve en önemlisi; 24 Haziran seçimlerinin FETÖ ve diğer terör örgütleriyle mücadele açısından hayati önem taşıdığı asla unutulmamalı.

Kategoriler