FETÖ'de Bugün

Kripto FETÖ’cüler yargıda üst düzey makamlarda

Sabah Gazetesi Yazarı Dilek Güngör, “Yargı ve emniyetteki ankesörcüler” başlıklı yazısında  FETÖ’nün 15 Temmuz’dan sonra tespit edilen haberleşme sistemi, “ardışık arama yöntemi”nin yalnızca Türk Silahlı Kuvvetleri yapılanmasında mı kullandığı yönünde yaptığı araştırmayı kaleme aldı.

Sayısı binleri geçiyor

Konuya ilişkin üst düzey bir bürokratla sohbet ettiğini ifade eden Güngör, hayretler içerisinde bırakan bilgilerin yer aldığı diyalogu şu ifadelerle paylaştı:  “Soruyu sorar sormaz, kaynağım cevabı yapıştırdı: “Biraz sabret… Sence, FETÖ’nün en çok yuvalandığı Emniyet’te veya Yüksek Yargı’da hiç ankesöre takılan olmamış mıdır!” Binlerce kripto hakimin, savcının, emniyetçinin olduğu listeden bahsetti. Hatta somut bir de örnek verdi. Anlattığına göre, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’nün mahrem imamlarının 2014-2016 yılları arasında Ege Bölgesi’nde (Muğla ve Aydın) 4720 ankesörlü telefon üzerinden (PTT’nin ankesörlü telefonları ya da büfelerdeki kontörlü telefonlar) 107 adet ankesör kartıyla arama tespit etmiş.”

Yargıtay’da daire başkanı var

Göngör, FETÖ imamlarıyla ankesörlü telefon üzerinden haberleşen hakim ve savcıların üst düzey makamlarda olduğunu belirtirken, “Listedeki isimleri duysanız ‘şok’ olursunuz. Kimi Yargıtay’da daire başkanı, kimi üye, kimi bölge idare mahkemesinde görevli…” diyerek durumun vahametini ortaya koydu.

Bir işlem başlattılar mı?

Ardışık arama yöntemi kullanan FETÖ’cülerin 1 yıl önce Yargıtay ve HSK’ya bildirildiği bilgisini okuyucularıyla paylaşan Dilek Güngör, iki kuruma şu soruları yöneltti: “Merak ediyorum, Yargıtay veya HSK bu kişilerle ilgili bir işlem başlattı mı? Ya da soruşturma izni verdi mi? Ardışık arama listesinde yer alan bu kişilerin o tarihten sonra FETÖ’yle ilgili kararlarda imzası var mı?

Kaynak: Sabah 

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler