FETÖ'de Bugün

Gri kategoride aranan terörist FETÖ’nün etüt merkezinde yakalandı

İçişleri Bakanlığının “Terörden Arananlar Listesi”nde gri kategoride yer alan terörist, FETÖ’nün açtığı etüt merkezinde yakalandı.

FETÖ’nün yeni eğitim yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında Adana Emniyet Müdürlüğü ile MİT Bölge Başkanlığı ekiplerinin Adana, Hatay ile Mersin’de düzenlediği ve 49 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonla ilgili yeni bilgilere ulaşıldı.

Gözaltına alındıktan 6 gün sonra adliyeye sevk edilip tutuklanan 8 kişiden bir tanesinin, iki yıldır firari olan ve İçişleri Bakanlığının Terörden Arananlar Listesi’nde 300 bin liraya kadar ödülle gri kategoride yer alan Hayrettin Döğer olduğu belirlendi.

Terör örgütünün “mülkiye” yapılanması içinde

Örgütün şifreli haberleşme programı ByLock kullanıcısı olduğu öğrenilen Döğer’in, örgütün “mülkiye” yapılanmasında yer aldığı ve Ağrı, Erzurum ve Giresun bölgesinden sorumlu olduğu öğrenildi.

FETÖ’nün kapatılan dershanelerine alternatif olarak Adana’da açılan 6 özel eğitim ve etüt merkezinden birinde matematik öğretmenliği yaptığı tespit edilen Döğer’in, merkez Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi’nde eşi ve iki çocuğuyla birlikte kaldığı evde yakalandığı belirtildi.

Döğer’in daha önce örgütün kapatılan öğrenci yurdunda müdür olduğu ve yine kapatılan okullarda öğretmenlik yaptığı bildirildi.

Kaynak: AA

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler