Anasayfa » FETÖ’cülere maaş dağıtan ‘abilerin’ 3 aylık parası kalmış
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cülere maaş dağıtan ‘abilerin’ 3 aylık parası kalmış

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında hız kazanan operasyonlar sonucunda FETÖ’nün büyük darbe yemesinin ardandan “abi” diye hitap edilen kişilerin, Fetullah Gülen’in talimatı doğrultusunda mali hasar durumlarını tespit ederek rapor halinde gönderdikleri ortaya çıktı.

FETÖ’cülere maaş ödeniyor

“NEWWWWW// K.A// KASIM BEYE NOT” başlıklı abiye gönderilen hasar raporunda çarpıcı detaylar hemen göze çarpıyor. Notun en önemli bölümü ise tutuklanan, açığa alınan ya da meslekten atılan emniyet mensuplarını içeriyor. Yazıda “öğrenci” diye kastedilenlerin “emniyet mensupları” olduğu belirtiliyor. Bu kişilere FETÖ’nün hâlâ maaş ödemesi yaptığı itiraf ediliyor. Raporda şu anda kasalarında 3 aylık paranın var olduğu bildiriliyor.

Masrafları azaltmışlar

Rapor şöyle devam ediyor:

“Biz de yeni mali hasar raporu çıkardık. Abi şu an öğrenci olarak 2 bin 404 kişi ihraç, 2 bin 315 kişi tutuklu, bin 850 kişi gözaltında, 5 bin 286 kişi de açıkta bulunmaktadır. Öğretmenleri de dâhil ettiğimizde aylık 7 milyon lira giderimiz oluyor. Bir de memleketine taşınmasına izin verdiğimiz epey bir arkadaş oldu. Bir defalığına onlara da 4 milyon 280 lira ihtiyaç oluyor. Açıklar da ihraç olursa aylık 17 milyon lira gerekmektedir. Sıkı bir mali heyet kurduk. Masrafları azalttık.”

15 bin avukat tutmuşlar

“NEWWWWW// MÜLAHAZALAR// MALİ HASAR DURUMU” adlı raporda öğrenciler ve öğretmenlerin durumu şöyle anlatılıyor:

“İhraç edilen öğrenci sayısı 9 bin 116, açığa alınan öğrenci sayısı bin 885, tutuklu öğrenci sayısı 3 bin 033, maddi takviye edilecek öğrenci sayısı 3 bin 150’dir. İşsiz kalan ve ihraç öğretmen sayısı 3 bin 697, tutuklu öğretmen sayısı 375, gaybubet ev sayısı 85, maddi takviye edilecek sivil öğretmen sayısı bin 360, avukat parası verilecek kişi sayısı 15.000 bin.”

Kaynak: Akşam

Kategoriler