Anasayfa » FETÖ’cü rektörden PKK’lılara ilaç
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü rektörden PKK’lılara ilaç

FETÖ’cü eski Dicle Üniversitesi Rektörü Ayşegül Jale Saraç’ın üniversite hastanesinin ilaçlarını PKK’ya gönderdiği ortaya çıktı.

Ayşegül Jale Saraç ile yardımcıları eski Psikiyatri Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Aytekin Sır, Prof. Dr. Sabri Eyigün ile Prof. Dr. Aslan Bilici hakkında “FETÖ üyesi olmak” suçundan 10’ar yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

FETÖ’nün yolsuzluğunu örtbas etti

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’le doğrudan bağlantılı olan Rektör Saraç, öğretim görevlisi Cengiz Yalçın’ın mali yolsuzluğunu, “O bana hoca efendinin emanetidir.” diyerek örtbas etti. Gülen de kendisine hediye olarak ziynet eşyaları gönderdi.

İlaçları PKK’ya gönderdi

İddianamede “Aydınlık” kod adıyla ifadesi yer alan gizli tanığın anlattıkları ise kan dondurdu. Gizli tanık, üniversitedeki FETÖ- PKK işbirliğini şöyle anlattı:

“Hastane deposundaki pahalı ve ulaşılması zor ilaçlar Sur operasyonlarındaki PKK’lılara gönderildi. Önemli bir kısmı operasyon sırasında ele geçirildi. Sur operasyonlarını protesto etmek için PKK güdümündeki sendikanın çağrısına uyarak iş yavaşlatma eylemi yaptılar ve ağır hastaları bile ameliyat etmeyerek mağdur ettiler.”

Kaynak: A Haber

Kategoriler