Anasayfa » FETÖ tutuklusu eski emniyet müdürüne 40 yıl 6 ay hapis cezası
FETÖ'de Bugün

FETÖ tutuklusu eski emniyet müdürüne 40 yıl 6 ay hapis cezası

Eski Konya ve Mersin İl Emniyet Müdür Yardımcısı Anadolu Atayün’ün de aralarında bulunduğu 51 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı.

Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına tutuklu ve tutuksuz bazı sanıklar, sanık yakınları ile taraf avukatları katıldı.

Mahkeme heyeti, savcının mütalaasının ardından sanıklara son savunmaları için söz verdi.

Daha önce Konya ve Mersin İl Emniyet Müdür Yardımcılığı yapan tutuklu sanık Anadolu Atayün, şube müdürlüğü görevindeyken attığı her imzanın arkasında olduğunu savundu.

Sanık Atayün, “Ne beraatimi isteyeceğim ne de tahliyemi. Görevimi yaptığımdan dolayı bana ne ceza verecekseniz verin. Bir İslam aliminin (FETÖ elebaşını kastederek) adıyla anılmaktan gurur duyuyorum. Başka da bir diyeceğim yoktur.” şeklinde savunma yaptı.

Savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, Anadolu Atayün’e “örgüt üyeliği”, “soruşturma sürecinin ihlali”, “resmi belgede sahtecilik” ve “iftira” suçlarından 40 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Atayün dışında yargılanan sanıklardan 13’ü 1 yıl 8 ay ile 20 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırılırken 37 sanık beraat etti.

Kaynak: AA

Kategoriler