Anasayfa » “Genelkurmayın beyni” FETÖ ve PKK ile mücadele eden generellere emanet
FETÖ'de Bugün

“Genelkurmayın beyni” FETÖ ve PKK ile mücadele eden generellere emanet

“Genelkurmayın beyni” olarak bilinen Harekât Başkanlığı ile Plan ve Prensipler Başkanlığına atanan generaller, FETÖ ve PKK ile mücadeledeki gayretleriyle öne çıkıyor.

FETÖ kumpasına maruz kalan Tümgeneral Levent Ergün Harekât Başkanı olarak atanırken Ankara’da terör saldırısında yaralanan Tümgeneral Reha Ufuk Er de Plan ve Prensipler Başkanı oldu. Her iki komutan, FETÖ temizliğinin yapıldığı İstihbarat ve Personel başkanlıklarıyla beraber TSK’nın en kritik birimlerinde görev yapacak.

2 Ağustos’taki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısında alınan atama kararlarıyla Genelkurmay Harekât Başkanlığına terfi eden Tümgeneral Levent Ergün, Balyoz davasında hapis cezası almış, bu davanın kumpas olduğunun ortaya çıkması üzerine TSK’daki görevine dönmüştü.

Ergün son olarak 2016’da Nusaybin’deki hendek operasyonlarını yöneten FETÖ’cü komutanın yerine görevlendirilmiş ve gider gitmez bir hafta içinde Nusaybin’i terörden temizlemişti.

Genelkurmay Plan ve Prensipler Başkanlığına atanan Tümgeneral Reha Ufuk Er ise Şubat 2016’da Ankara Merasim sokakta PKK’lı teröristlerin bombalı saldırısında eşiyle birlikte yaralanmıştı.

Kaynak: Sabah

Kategoriler