Anasayfa » FETÖ şüphesi mercek altında
FETÖ'de Bugün

FETÖ şüphesi mercek altında

İstanbul’daki saldırıyı düzenleyen teröristlerin Adana Valiliğine yönelik eylemi yapanlarla aynı gruptan oldukları belirlendi. Onlarca polisin hedef olduğu eylemde FETÖ şüphesi mercek altına alındı.

Beşiktaş’taki patlamanın, olay yerinde bulunan bir motor parçasından yola çıkılarak 20 bin TL’ye örgüt tarafından satın alınmış bir özel otomobil gerçekleştirildiği ve çalıntı araç kullanılmadığı belirlendi. Adana Valiliği Otaparkı’na kısa bir süre önce bombalı saldırı düzenleyen PKK’lı Tirej Givara Delil kod adlı Musa Özdemir ile aynı grupta yer alan iki PKK’lının Beşiktaş’taki saldırıyı yaptığı anlaşıldı.

Beşiktaş’taki saldırının ardından onlarca polisin aynı anda saldırıya hedef olması ve sosyal medyada olay sonrasında atılan mesajlarla bağlantılı olarak FETÖ şüphesi de gündeme geldi. Olayda yaralanan bir polis memurunun, önce yüzlerce polisi aynı noktada toplayıp şehit sayısının yüksek olmasına bir kripto polis müdürünün planladığını iddia etti. Ancak, aynı polis memuru kısa süre sonra mesajı silmesi dikkat çekti. Olaydan önce ve sonra yaşanan olaylar ve atılan mesajlardaki ‘FETÖ’ şüphelerinin de mercek altında olduğu öğrenildi.

PKK, Beşiktaş’ta çevik kuvvet polislerini hedef alan kanlı saldırısından sonra Türkiye birlik olup polisine sahip çıkarak terörü lanetledi. Yediden yetmişe her kesimin lanetlediği kanlı terör eylemini Gezici, FETÖ’cü ve PKK seviciler sosyal medya üzerinden destekledi.  Kanlı saldırıyı terör örgütü PKK’nın üstlenmesinden sonra özelikle FETÖ’cüler kara propaganda yapması dikkat çekti. FETÖ’cü kriptolarda her patlama ve katliamdan sonra Türkiye’de kaos ve iş savaş algısı oluşturmak için sinsi sinsi çalıştığı belirlendi.

 

Sosyal medyada da terör propagandasına gözaltı İstanbul’daki terör saldırı sonrasında sosyal medyada terör örgütü lehine paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınanların sayısı da 21’e yükseldi. Gözaltına alınanlar arasında CHP’nin sosyal medya uzmanı Mücahit Avcı’nın olduğu öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun has adamlarından Avcı, saldırısının ardından“Bu işte bir MİT yeniği var” sözleriyle terör örgütü PKK’yı aklamaya çalışmıştı.

Kaynak: Star

Etiketler

Kategoriler