Anasayfa » FETÖ ve Lobi
Özel Dosyalar

FETÖ ve Lobi

Bir lobi toplantısı
160 ülke’de 2000’in üzerinde okulu olan FETÖ’nün bu okulları açabilmek için uluslararası bir desteğinin olduğu aşikar. Eğitim kurumlarının yanı sıra bir çok ülkede bulunan STK’ları aracığıyla uluslararası arenada ciddi bir ağa sahip ve örgüt bu ağ sayesinde bir çok illegal faaliyete imza atıyor.

160 ülke’de 2000’in üzerinde okulu olan FETÖ’nün bu okulları açabilmek için uluslararası bir desteğinin olduğu aşikar. Eğitim kurumlarının yanı sıra bir çok ülkede bulunan STK’ları aracığıyla uluslararası arenada ciddi bir ağa sahip ve örgüt bu ağ sayesinde bir çok illegal faaliyete imza atıyor.

Ayrıca Türkiye’den toplanan himmet paralarının da bir kısmının uluslararası lobilere bağış olarak gittiği biliniyor. Dünyanın farklı ülkelerinde bir çok siyasetçi ve bürokratla bu sayede iletişim kuran, FETÖ özellikle 2013 yılından itibaren uluslararası lobiler aracılığı ile Türkiye’yi itibarsızlaştırmak adına bir çok kampanya yürütüyor.

fethullah-gülen.
ABD’li Kardinal John O’connor ve Fethullah Gülen

Garibandan Al Lobilere Ver

FETÖ’nün skandalları okullarla da sınırlı değil. Hizmet hareketi masum vatandaşlarımızdan topladıkları himmet paralarını Amerika’daki lobilere bağışlıyor. Yaptıkları yüklü bağışlar sayesinde Amerika’daki önemli lobilerin içinde kendi yandaşlarının yer almasını sağlayan Cemaat’in bu tür çıkar gruplarıyla ne tür bir ilişki içerisinde olduğu gizliliğini koruyor.

FETÖ’nün bağış yaptığı Brooking Enstitüsü’nde çalışanların aldığı ücretler (İçinde FETÖ’cüler de var).

Ekran Resmi 2016-07-25 01.50.46

 

ABD’deki Okullardan Verilen Maaşlar

Ekran Resmi 2016-07-25 01.52.23

 

FETÖ’den İsrail’e Bağış

FETÖ’nün de içerisinde yer alan Raindrop Türk Evi, İsrail’deki orman yangını için 25.000 dolarlık bağış topladı. Cemaat yetkilileri topladıkları bağışı İsrail Başkonsolosu Shlomo’ya teslim etti.

Ekran Resmi 2016-07-25 01.53.23
Raindrop Türk Evi 25.000 dolarlık bağışı alırken

 

Yardım Paraları Papaz Okuluna

Amerika’daki lobi faaliyetleri için bazı derneklere hayırsever vatandaşların verdikleri yardım parasını bağışlayan FETÖ’nün yıllar önce de Hartford Seminary adı altında bir papaz okuluna milyonlarca dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı.

Ekran Resmi 2016-07-25 01.54.55

 

Hilary Clinton ve FETÖ Bağlantısı Belgelendi

ABD’de önümüzdeki Kasım ayında yapılacak başkan seçimlerinde Demokratların başkan adayı Hilary Clinton’un seçim kampanyaları boyunca FETÖ’nün bir numaralı sanığı Fethullah Gülen ile iletişim halinde olduğu ortaya çıktı.

ABD’de Kasım ayında yapılacak Başkanlık seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren Demokratların başkan adayı Hilary Clinton hakkında yeni mail ve belgeler ortaya çıktı. Bağımsız izleme örgütü Judicial Watch’ın ortaya çıkardığı belgeler, Hilary Clinton ile FETÖ’nün bir numaralı sanığı Fethullah Gülen’in temas halinde olunduğunu gözler önüne serdi.

Kaynaklar:

Takvim – Garibandan al Lobilere ver

Takvim – Cemaatten İsrail’e barış

Sabah – Yardım Papaz okuluna

Star – Hilary Clinton ve Fetö bağlantısı belgelendi

 

Kategoriler