Anasayfa » FETÖ neden Barış Pınarı Harekatı’ndan rahatsız?
Özel Dosyalar

FETÖ neden Barış Pınarı Harekatı’ndan rahatsız?

FETÖ, 15 Temmuz darbe girişiminde Türkiye’yi ele geçirecek, PYD/YPG’li teröristler Ceylanpınar sınır kapısından giriş yaparak Güneydoğu’yu işgal edecekti. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan bütün planları bozdu. FETÖ tasfiye edildi, TSK PYD’ye büyük darbe vurdu.

Türkiye, terörü bataklığında kurutmak, milli güvenliğini korumak için 9 Ekim’de Fırat’ın Doğusu’nda yer alan PYD/YPG terör örgütüne karşı Barış Pınarı Harekatı’nı başlattı. Türkiye’nin uluslararası hukuka uygun mücadelesine karşı ilk ses FETÖ’den geldi. FETÖ tetikçileri arka arkaya PYD/YPG’yi savunan görsel ve yazılı materyaller paylaştı. FETÖ firarileri “PKK’yı meşru bir aktörmüş” gibi göstermeye çalışırken, Türkiye’ye işgalci iftirası attı.

30 seçimlerinde birlikteydiler

FETÖ-PKK ilişkisi yeni değil. 30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesinde FETÖ ve PKK sahada fiili olarak birlikte çalışmaya başladı. Pensilvanya’nın talimatı ile Güneydoğu’da HDP desteklendi. Ekrem Dumanlı bu desteği şu şekilde itiraf etti:  “Benim gördüğüm şu: Cemaate sempati duyan insanlar Güneydoğu’da HDP’ye verdi”

Yüzde 60’lık blok projesi

7 Haziran seçimleri önce FETÖ-PKK ilişkisi daha da derinleşti. Çünkü Erdoğan’a karşı tek çözüm yüzde 60’lık bir blok oluşturmaktı. Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Şahin Alpay, Ergun Babahan gibi FETÖ kalemşörleri HDP’yi destekledi. FETÖ’nün tüm yayın organları HDP propagandası yaptı.

İnfaz listesi verdi

Zaten anlaşma Nisan 2015’te Pensilvanya adına Diyarbakır’a giden Ekrem Dumanlı ve dönemin Diyarbakır Belediye Başkanı Gülten Kışanak arasında gerçekleşen gizli toplantıda yapılmıştı. O sır görüşmede Ekrem Dumanlı, PKK’nın içerisine sızmış istihbaratçıların listesini Kışanak’a verdi. Sonrasında PKK, Dumanlı’nın verdiği listede yer alan herkesi infaz etti.

Bahçeli planı bozdu

HDP, 7 Haziran seçimlerinde barajı geçince FETÖ bayram ilan etti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, erken seçim çıkışı ve koalisyona karşı direnişiyle Erdoğan’a karşı siyasi darbe planını bozdu.

Silah yığınağına FETÖ izin verdi

PKK ve FETÖ ortaklıklarını bu kez “Kan” üzerinden sahneye koydu. PKK, Ceylanpınar’da 2 polisi şehit etti. Bu kanlı suikastta FETÖ’de rol aldı. FETÖ’cü emniyet müdürünün plaka tanıma sistemini kapatması üzerine PKK’lıların her türlü saldırı için önü açıldı. PKK’nın sözde öz yönetim ilanıyla Güneydoğu’da hendek terörü estirmesinde de FETÖ başrol oyuncusuydu. PKK’nın Güneydoğu’ya yığınak yapmasına göz yuman emniyet müdürlerinin tamamı FETÖ’den ya hüküm giydi ya da hala davaları sürüyor.

Askerleri ölüme gönderdiler

FETÖ, toplumsal infial yaratmak için bir çok askeri ölüme gönderdi. Nusaybin’de 70 askerin şehit edilmesine neden olan Orgeneral Adem Huduti, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz ve Tugay Komutanı Salih Kırhan FETÖ’den tutuklandı. Tuğgeneral Ali Osman Gürcan, Şırnak’ta 17 askeri PKK’nın bomba tuzakladığı bölgeye bilerek gönderdi. Aynı zamanda FETÖ’nün Yurtta Sulh Konsey Üyesi olan Gürcan’ın yardım ve yataklığıyla PKK Cizre’de 24 askeri şehit etti.

Türkiye’yi kana buladılar

FETÖ’nün plaka tanıma sistemini devre dışı bırakarak Suriye’nin kuzeyinden Türkiye soktuğu pek çok PKK’lı terörist, bombalı saldırılar gerçekleştirdi. PKK, FETÖ’nün desteği sayesinde Siirt’te 8 askeri, Dağlıca’da 16 askeri, Iğdır’da 8 polisi, Diyarbakır Çınar’da 5 polis şehit oldu. FETÖ’nün ortağı PKK/PYD/YPG terör örgütü en kanlı saldırılarından birini Çankaya’da gerçekleştirdi. PKK/PYD 28 kişiyi öldürdü.

Önceden haber verdiler

FETÖ medyası ve ortakları da her saldırıdan sonra devleti suçladı. Amaç devlet otoritesinin ortadan kalktığı algısıyla 15 Temmuz sürecini hazırlamaktı. PKK, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini önceden biliyordu.  PKK elebaşlarından Duran Kalkan, “Aslında bize çok ciddi kaynaklardan gelen bilgilere göre Mayıs 2016’da darbe olacak” dedi.

PKK Güneydoğu’yu işgal edecekti

Dahası, Kandil tarafından örgüt mensuplarına darbecilere saldırılmaması talimatı verildi. Plana göre FETÖ darbe girişiminde başarılı olacak, Türkiye’de bir FETÖ rejimi kuracak, binlerce PYD’li de Ceylanpınar sınırından geçerek Güneydoğu’yu işgal edecekti. 15 Temmuz’da Başkomutan Erdoğan ve sokağa akın eden milyonların direnişi FETÖ’nün de PKK’nın da planlarını bozdu.

Terör koridoruna ölümcül darbe

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin operasyonel kabiliyeti FETÖ’cü hainlerden arındıktan sonra yüzde 100’ün üzerinde arttı. Bu durum Akdeniz’e inen bir terör koridoru için çalışan PKK/PYD terör örgütü için felaket demekti. Nitekim Türkiye, 15 Temmuz’dan 40 gün sonra Fırat Kalkanı Harekatı’nı başlattı. DEAŞ ve PYD terör örgütlerinin hedef alındığı operasyonda, Cerablus, Rai, El-Bab ve Dabık’ı terörden arındırdı.Fırat Kalkanı Harekatı ile PKK terör örgütünün Akdeniz’e inme hayalinin önüne geçildi.

Operasyonu FETÖ engelledi

Bu operasyon çok daha önce yapılacaktı, ancak TSK’daki FETÖ unsurları buna izin vermedi. Eski Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa’da bu durumu şöyle anlatmıştı: “Cerablus’a operasyon beklenirken Rus uçağı düşürüldü. FETÖ, Türkiye’nin bölgede etkin olmasını istemiyordu” Fırat’ın batısında PKK’ya ölümcül darbe Zeytin Dalı Harekatıyla vuruldu. Tabi ki FETÖ, Zeytin Dalı Harekatı’nda da PKK’ya destek verdi. Hatta Batı’yı Türkiye’ye müdahaleye çağırdı.

Patronları ABD

FETÖ ve PKK’nın en büyük noktası ise Amerika Birleşik Devletleri. 15 Temmuz darbe girişimiyle Türkiye’yi ele geçirmeye çalışan ABD, PKK/PYD/YPG terör örgütüne de Türkiye’ye doğrultması için 30 bin tır silah verdi.

Kategoriler