Anasayfa » FETÖ kasasıyla poz veren CHP’li il başkanı oldu
Özel Haber

FETÖ kasasıyla poz veren CHP’li il başkanı oldu

FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmasını isteyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün Nazilli’deki para kasası Saim Topaloğlu ve firari FETÖ’cü Necmi Erkan ile yakın ilişkileri bulunan Ali Çankır’ın CHP Aydın İl Başkanı olmasını sağlayarak kendisiyle çelişti.

İl başkanı oldu

CHP eski Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’ın FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminden kısa bir süre önce çekildiği belirtilen FETÖ’nün Nazilli’deki para kasası Saim Topaloğlu ile olan karesinde yer alan Ali Çankır ile ilgili çarpıcı bir detay ortaya çıktı. Fotoğrafın çekildiği tarihte CHP Nazilli İlçe Başkanı olan Ali Çankır, daha sonra partide hızla yükseldi. FETÖ’nün kasalarından olduğu tespit edilen Saim Topaloğlu dışında 15 Temmuz’dan sonra firar eden yine FETÖ’nün para kasalarından  Necmi Erkan ile de yakın ilişkiler kuran Ali Çankır, 8 Ocak 2018’de yapılan ve tek aday olarak girdiği kongre de CHP’nin Aydın İl Başkanı seçildi.

Bank Asya Uhudumuz

Ali Çankır’ın yakın ilişki de olduğu Necmi Erkan, 24 Ekim 2015’te CHP’li Bülent Tezcan’ın da bulunduğu toplantıda kullandığı “Bank Asya bizim Uhud’umuzdur. Bank Asya’yı Uhud savaşına giden sahabeler gibi sahipleneceğiz” şeklindeki sözleriyle FETÖ’nün propagandasını yapmıştı. Çankır’ın birlikte poz verdiği Saim Topaloğlu ise 2018 yılında İzmir Bornova’da FETÖ’nün hücre evinde kıskıvrak yakalanmıştı.

Yine çelişti

Söz konusu durum “FETÖ’nün siyasi ayağı nerede?” diye soran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nunda söyleminde başka, eyleminde başka olduğunu ortaya koydu.

Kategoriler