Anasayfa » FETÖ ile PKK ortaklığı devam ediyor
FETÖ'de Bugün

FETÖ ile PKK ortaklığı devam ediyor

FETÖ ile PKK’ın terör ortaklığı

Terör örgütleri FETÖ ile PKK arasındaki işbirliği 15 Temmuz darbe girişiminden sonra da devam etmiş.” TRT Haber’de bugün yayınlanan Kemal Gümüş imzalı habere göre “Ordudan FETÖ üyeliği nedeniyle ihraç edilen eski 2. Hudut Tabur Komutanı Arıkan, 2017’de kendisine bildirilmesine rağmen sınırda mayın döşeyen teröristlere müdahale ettirmedi. Siirt’teki FETÖ soruşturması kapsamında 2017 yılında ihraç edilen eski Kurmay Yarbay Mehmet Okan Arıkan, şimdi Kilis Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturmada gözaltında. Ankara’da gözaltına alınan Arıkan Kilis’e getirildi. Görüntülere göre, 5 PKK’lı terörist Kilis’e bağlı Demirışık Köyü yakınlarındaki sınır duvarına yaklaştı. Teröristlerden ikisi duvarın yanındaki yolu kazarak bir şeyler yerleştirdi. Bölgeyi güvenlik kameralarından izleyen askerler durumu telsizle, komutanları Kurmay Yarbay Mehmet Okan Arıkan’a bildirdi. Nöbetçi askerler toprağa gömülen şeyin mayın olabileceğinden şüphelenerek kendi aralarında konuştu ancak iddiaya göre, Tabur komutanı Arıkan, teröristlere müdahale ettirmedi. O teröristlerin niye geldiği, yola ne gömdükleri de araştırılmadı.

23 Ağustos 2017 Türkiye Suriye sınırına döşenen güvenlik duvarının kontrolünü yapan 30 yaşındaki Mühendis Mehmet Akcan Terör örgütü PKK mensuplarının yola döşediği mayının patlaması sonucu şehit oldu. Güvenlik kamera kayıtlarına da yansıyan patlamadan 45 gün önce mayınların döşendiği tespit edildi. Arıkan’ın teröristlerin sınırda tuzakladığı mayınlarla ilgili sınırda denetimler yapan dönemin valisi Mehmet Tekinarslan’a da herhangi bir bilgi vermediği öğrenildi.  Söz konusu tuzağın vali için hazırlandığı iddia ediliyor.”

FETÖ PKK işbirliği eskilere dayanıyor

FETÖ ile PKK arasındaki işbirliği 15 Temmuz’a giden süreçte ayyuka çıkmıştı. Hendek operasyonları sırasında FETÖ üyesi muvazzaflar nedeniyle PKK ile mücadelede şehit sayısı artmıştı. Operasyonları yöneten bazı komutanların görevden alınması sonrası operasyonlar hızlanmıştı. Terör örgütü PKK üyeleri içerisinde yakalandıktan sonra itirafçı olanlar bu işbirliğinin detaylarını anlatmıştı. İtiraflara göre 15 Temmuz darbe girişimi sırasında PKK’lı teröristler, Türkiye sınırında bekliyordu. FETÖ üyesi komutanlar tarafından boşaltılan sınırdan geçiş yaparak Türkiye’de iç savaş çıkartmak için terör eylemleri gerçekleştirecekti.

FETÖ Semih Terzi ile PKK’ya alan açtı

15 Temmuz darbe girişiminin başında Şehit Ömer Halisdemir tarafından alnından vurularak imha edilen eski Birinci Özel Kuvvetler Komutanlığı Tugay Komutanı Semih Terzi, Suriye’de PKK’nın alan kazanmasına göz yummuştu. Semih Terzi’nin engellemesi emrini veren Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı’nın komutasında 15 Temmuz’dan sonra düzenlenen Fırat Kalkanı Harekatı ile hem DEAŞ’a hem de PKK’ya ağır bir darbe vurulmuştu.

FETÖ ile PKK ortaklığında kilit isim Bahattin Karataş

FETÖ ile PKK arasındaki işbirliğinin en önemli delillerden biri de Bahattin Karataş isimli firari FETÖ yöneticisinin açıklamalarıyla ortaya çıkmıştı. FETÖ’nün PKK imamı olarak bilinen Bahattin Karataş, örgütün kanallarına yaptığı açıklamalarda “zamanında PKK’dan izin aldıklarını” açıklamıştı. Firari FETÖ yöneticisi Karataş’ın PKK ile işbirliği bu mahcup itirafın çok ötesinde… FETÖ yöneticisi Karataş, PKK’lı üst düzey teröristlerle yakın arkadaş ve onların istekleri doğrultusunda 90’lı yıllarda işlenen faili meçhul cinayetlerin planlayıcısı olarak biliniyor.

Kaynak: TRT Haber

Etiketler

Kategoriler