Anasayfa » FETÖ ile mücadelede geri dönüş yok
FETÖ'de Bugün

FETÖ ile mücadelede geri dönüş yok

FETÖ ile mücadelede kararlılık mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ topraklarını kurtaran kardeş ülkemiz Azerbaycan’ı ziyareti sonrası önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan  Azerbaycan dönüşünde Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini açıkladı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra özellikle örgüt üyesi kadınlar üzerinden sergilenen tiyatroya rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ’ye geçit verilmeyeceğini açıkladı. Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu tetikçiler yaptıkları kara propaganda ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile anlaşmanın yollarını aradığını iddia ediyordu. Bu tetikçiler arasında firari Ahmet Nesin ile firari Ahmet Dönmez başı çekiyordu. FETÖ ile mücadelede geri dönüş olmayacağı açıklaması, Sabah gazetesinden Abrurrahman Şimşek’in Cumhurbaşkanına 17 Aralık yargı darbesinin yıl dönümünün yaklaştığını hatırlatması üzerine geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları

 “Biz şu anda FETÖ ile mücadelede, yoğun bir şekilde, emniyet içinde, silahlı kuvvetlerimizin içinde, jandarmanın içinde bu terör örgütüyle alakalı neyi, kimi bulursak gereğini yapıyoruz. En son biliyorsunuz 300 civarında yakalandı, alındı. Yine alınmaya devam edecek. Yani biz kimsenin bu terör örgütüyle ilgili ağlamasına, sızlamasına bakamayız ve bu konuda acıma düşünemeyiz. Niye? Çünkü bizim için PKK terör örgütü neyse diğerleri de aynıdır. Bu noktada da görevimiz anında müdahaledir ve bu müdahalemizi de yapacağız. Çünkü bu millet bunlardan çok çekti. Bunlara asla fırsat vermeyeceğiz.”

İzmir merkezli operasyonlarla örgüte darbe vuruldu

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı yapmış olduğu soruşturmalarla  Türk Silahlı Kuvvetlerine sızan Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarına göz açtırmamıştı. Başsavcılık emriyle gerçekleşen operasyonlarda çok muvazzaf FETÖ’cü gözaltına alınmıştı. Ayrıca Fetullahçı Terör Örgütü’nün sözde Baş Yüceler Şurası üyesi olan Mustafa Özcan’ın damadı da yurt dışına kaçmak üzereyken yakalanmıştı.  Yapılan operasyonlarda gözaltına alınanlar arasında “gaybubet” adı verilen evlerde saklanan örgüt üyelerine destek verenlerde yer almıştı. Yurt dışındaki firari FETÖ’cüler de bu isimleri “hayırsever” kadınlar olarak gösterip sosyal medya üzerinden yalanlara başlamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce de yapmış olduğu açıklamalarda FETÖ ile mücadelenin kararlılıkla süreceğini açıklamıştı. 2018 yılında yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanımız “acırsak acınacak hale düşeriz” diyerek hain terör örgütünün sinsiliğini hatırlatmıştı.

Kaynak: Sabah

Kategoriler