Anasayfa » FETÖ ile Dahlan birlikte hareket ediyor
FETÖ'de Bugün

FETÖ ile Dahlan birlikte hareket ediyor

Türkiye’ye karşı ihanet girişiminde bulunan FETÖ’nün, Birleşik Arap Emirliği’nden 3 milyar dolar destek aldığı ortaya çıktı.

Katar Üniversitesi Öğretim Üyesi Muhammed Muhtar Şankiti, FETÖ’nün üst yönetimi tarafından darbe girişimi öncesinde Birleşik Arap Emirliği’ne 22 ziyaret gerçekleştirildiğini belirtti.

Zekeriya Öz ve Dahlan görüşmesi

Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamed Al San’a yakınlığı ile bilinen Ortadoğu Uzmanı Şankiti, firari eski savcı Zekeriya Öz ile “Ortadoğu’nun kiralık katili” olarak anılan Muhammed Dahlan arasında Cumeyra Oteli’nde özel bir görüşme gerçekleştiğini söyledi.

3 milyar dolar ödeme

FETÖ’cülerin 10-15 kişi arasında değişen ekipler halinde Birleşik Arap Emirliği’ne ziyaretler düzenlediğini anlatan Şankiti, Ekim 2015’te aynı amaçla yapılan sefere ait 36 bin dolarlık faturanın Birleşik Arap Emirliği (BAE) hükümeti tarafından ödendiğini kaydetti. Şankiti, BAE hükümeti tarafından ödenen 2015 Ekimi ayına ait 36 bin dolarlık bir faturayı da gördüğünü belirtti. Muhammed Şankiti, görüşme trafiğinin yoğunlaştığı Ekim 2015 – Temmuz 2016 tarihleri arasında darbecilere ödenen tutarın 3 milyar dolar olduğunu sözlerine ekledi.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin FETÖ’ye desteği

“BAE’nin Fetullah Gülen liderliğinde kalkışılan 15 Temmuz darbe girişimini destekleme sebebi, Türkiye’nin Müslüman Kardeşler ile olan pozitif ilişkileridir.” diyen Muhammed Şankiti, “BAE bu durumu Mısır ile birlikte kendi aleyhlerine gördüğü için destekledi.” açıklamasında bulundu.

Darbe öncesi terör örgütü lideri Fetullah Gülen ile BAE arasındaki kirli iş birliğini gerçekleştiren ismin Muhammed Dahlan olduğunu vurgulayan Katarlı Ortadoğu Uzmanı Şankiti, “Bu kapsamda Gülen ve Dahlan arasında görüşmeler yapıldı.” dedi.

Kaynak: Star

Kategoriler