Anasayfa » FETÖ firarisinden Saadet Partisi milletvekili adayına teşekkür
Özel Haber

FETÖ firarisinden Saadet Partisi milletvekili adayına teşekkür

FETÖ firarisi Abdülhamit Bilici, Saadet Partisi milletvekili adayı Ali Aktaş’a ByLock konusundaki açıklamaları dolayısıyla teşekkür etti.

Saadet Partisi’nin (SP) Ankara 2. Bölge 2. sıradan milletvekili adayı gösterdiği Ali Aktaş, 5 Haziran günü Twitter hesabından skandal bir açıklama yaptı. ByLock kullanmanın suç olmadığını iddia eden SP’li Aktaş, bunu Meclis’te en yüksek sesle haykıracağını söyledi.

Aktaş, şu skandal sözleri sarfetti:

“Herkesin korktuğu ve avukat bile bulamadığı dönemde mahkeme salonlarında ve sosyal medyada en yüksek sesle söylediğimiz şeyi Meclis’te de söyleyeceğiz: ‘ByLock kullanmak suç değildir.’ Bu cinnet sona ermelidir. Türkiye dindarlığının iç savaşını bitireceğiz.”

ByLock’un delil olarak kullanılmasını “cinnet” olarak yorumlayan Aktaş’a kamuoyu yoğun tepki gösterdi. Sosyal medya kullanıcıları SP’li Aktaş’ı FETÖ’cüleri aklamakla itham etti.

Öte yandan kamuoyunun tepki gösterdiği Aktaş’a FETÖ’den teşekkür gecikmedi. Örgütün önde gelen isimlerinden olan ve Ekrem Dumanlı’dan sonra Zaman gazetesinin başına geçen Abdülhamit Bilici, Aktaş hakkında övgü dolu sözler kullandı.

Bilici, Aktaş’ın takdir edilmesi gerektiğini ve iyi bir örnek olduğunu söyledi. Hâlen firari olan Bilici, şunları kaydetti:

“ByLock mağduriyetini dile getiren, bu yüzden takdir edilmesi gereken, şimdi vekil adayı Ali Aktaş iyi bir örnek.”

Bilindiği üzere ByLock programı FETÖ soruşturmalarındaki en önemli delillerden biri. ByLock yazışmalarının çözümlenmesi sayesinde devlete sızan çok sayıda kripto örgüt üyesi tespit edildi.

Saadet Partisi milletvekili adayı Ali Aktaş’ın, FETÖ soruşturmalarındaki en önemli delili neden sistematik şekilde itibarsızlaştırmaya çalıştığı merak ediliyor.

Kategoriler