Anasayfa » FETÖ firarisi subayın babasından sosyal medyada çağrı
FETÖ'de Bugün

FETÖ firarisi subayın babasından sosyal medyada çağrı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görevli Binbaşı Serkan Tezgel, FETÖ’nün TSK’daki kripto üyelerinin deşifre edildiği “ankesörlü telefon” operasyonunda açığa alındıktan sonra ordudan atıldı.

Bunun üzerine yurt dışına firar eden eski Binbaşı Tezgel, açtığı sosyal medya hesabında  darbe girişimiyle ilgili birçok yalanı arka arkaya sıraladı.

Tezgel, kendisi dışında birçok kişiyi suçlarken emekli subay olan babası Taner Tezgel’i dahi töhmet altında bırakmaya çalıştı.

FETÖ firarisi eski Binbaşı Serkan Tezgel

“O hainler içinde olmadığına yemin etmiştin”

Oğluna cevap verebilmek için  sosyal medya hesabı açan baba Tezgel, kendisiyle ilgili bölümleri hayret ve üzüntüyle okuduğunu belirterek şunları aktardı:

“2009”dan beri bir kez bile arayıp sormadığın babanı Eylül 2016’da arayarak görüşmek istediğini belirttin ve 7 yıl sonra ilk kez eşin ve çocuğun olmak üzere 35 dakikaya yakın görüşerek ‘Nasılsın, iyi misin?’ sorularıyla ayrıldık. O kısacık görüşmede evlendiğini, Harp Akademisi’nde okuduğunu, kurmay subay olduğunu, yüksek lisans yapmak için Amerika’da ordu namına okuduğunu, orada bir kızın olduğunu buruk bir sevinçle dinledim. Bu görüşmemizde hain FETÖ kalkışmasında ne yaptığını sorduğumda, geminin tamirde olduğunu, izinde bulunduğunu, hiçbir şey bilmediğini, o şerefsiz hainler içinde asla olmadığını yemin ederek bana söylemiştin.”

“Seni tek kurşunla vuracağımı söylemiştim”

Oğluna FETÖ ile bağlantısı olması durumunda onu vuracağını söylediğini belirten baba Tezgel, “Ben de sana o şerefsizlerin içinde olsaydın seni tek kurşunla vuracağımı söylediğimde bizden hain çıkmayacağını söylemiştin.” ifadelerini kullandı.

“Tweetlerle kendini temize çıkaramazsın”

Oğlu açığa alındıktan sonra “Suçsuzsan git savunmanı ver, aklanırsın.” diye saatlerce yalvardığını anlatan baba Tezgel, şunları kaydetti:

“Attığım mesajlara dahi cevap vermeyerek hem kendini hem de Silahlı Kuvvetlerde şerefli bir yere sahip ‘Tezgel’ soyadını karaladın. Tweetlerle kendini temize çıkaramazsın. Gel ifadeni ver, bir an önce aklan.

Kaynak: Hürriyet

Kategoriler