Anasayfa » FETÖ elebaşının yeğeni itirafçı oldu
FETÖ'de Bugün

FETÖ elebaşının yeğeni itirafçı oldu

FETÖ elebaşının yeğeni itirafçı oldu

FETÖ elebaşının yeğeni MİT tarafından yakalanmıştı

FETÖ elebaşının yeğeni Selahaddin Gülen’in ifadelerine ulaşıldı. MİT tarafından yapılan operasyonla Türkiye’ye getirilen Selahaddin Gülen, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) elebaşı Fethullah Gülen’in yeğeniydi. Selahaddin Gülen’in hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” ve “küçük yaştaki kız çocuğuna cinsel saldırı” suçlarından yakalama kararı bulunuyordu. FETÖ elebaşının sekreteri ve özel kalemi olan Cevdet Türkyolu’nun kayınbiraderi ve örgütün ekran yüzü olan Kemal Gülen’in de kardeşi olan Selahaddin Gülen, örgütün üst düzey yöneticileriyle temas halindeydi. Bu nedenle örgütün “kara kutusu” denilen Gülen, MİT tarafından Kenya’da yakalanıp Türkiye’ye getirildikten sonra etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istedi. Örgütün iç yüzü hakkında önemli itiraflarda bulunan Gülen; “Amcam Fethullah Gülen terör örgütünün lideridir” dedi.

Fethullah Gülen terör örgütünün lideridir

FETÖ elebaşının yeğeni, ifadesinde kendisine yöneltilen Fethullah Gülen’in kim olduğu sorusuna:

“Bu şahıs benim amcamdır. Her ne kadar örgüt içinde niyetinin kötü olmadığını göstermek istese de işin arkasında Terör Örgütünün lideri olduğunu artık söyleyebilirim” dedi. Örgütün içindeyken bu durumun farkına varamadığını belirten Gülen: “Ancak şimdi görüyorum ki Fethullahçı Terör Örgütünün lideridir” açıklamalarında bulundu.

ABD’nin devreye girmesiyle serbest kaldığı ortaya çıktı

2014 yılında ABD’ye giden Gülen, buraya gitme amacının örgüt elebaşı Fethullah Gülen’e yakın olmak ve Green Card başvurusu olduğunu söyledi. 5 yıl boyunca ABD’de kaldığını anlatan Gülen, Kenya’ya evlenmek için gittiğini ve 2020 yılında burada bulunduğunu anlattı. Hakkındaki kırmızı bülten gerekçesiyle gözaltına alındığını ancak ABD makamlarının devreye sokulmasıyla serbest bırakıldığını belirtti.

Kamplar Erzurum’da yapılmış

2008 yılından itibaren düzenlenen FETÖ’nün aile bireylerine yönelik kamplarının Erzurum’da gerçekleştiğini anlatan Gülen, kampların N.Y. isimli örgüt yöneticisi tarafından düzenlendiğini söyledi. N.Y.’nin halasının kızıyla evli olan bir örgüt yöneticisi olduğunu belirtti. Kampların senede bir kez düzenlendiğini ve ABD’den de dâhil olanların katılımlarını sağladığını anlattı.

Doğuştan örgüt içinde aktif

FETÖ elebaşının yeğeni Selahaddin Gülen, ailesinden kaynaklı olarak FETÖ’nün içinde doğduğunu ve yetişkinlik yıllarında da örgüt içinde aktif olarak yer aldığını söyledi. Lise ve üniversite yıllarından itibaren örgüt içinde farklı görevlerde rol oynadığını açıkladı. 2012-2013 yıllarında Erasmus programı ile Litvanya’ya gittiğini ve burada FETÖ’nün ülke sorumlusu İ.A. ile görüştüğünü açıkladı.

Örgüt içinde güç kavgaları

Selahaddin Gülen, örgüt içindeki kritik isimlerle ilgili bilgileri paylaştı. FETÖ içinde psikolojik rahatsızlıkların ve kopmaların yaşandığını belirten Gülen, Türkiye’den örgüte eleman kazandırılmasında oranın azaldığını ifade etti.

Örgütte, Fethullah Gülen’e en yakın olan kişinin kayınbiraderi olan Cevdet Türkyolu olduğunu dile getiren Gülen, ifadesinde şunları söyledi:

“Tüm özel istek ve işlerini yapan, en özelini bilen kişidir. Odasının temizlenmesinden çamaşırlarının yıkanmasına kadar her şeyi ile ilgilenen kişidir. Fetullah Gülen’in odasının giriş kartı sadece ondadır.”

Ek olarak, Cevdet Türkyolu ile Mustafa Özcan arasındaki kavgaya da değinen Gülen:

“Burada açmak istediğim bir konu eniştem Cevdet Türkyolu ile Mustafa Özcan arasındaki yıllardır süren husumet, 15 Temmuz’dan sonra iyice gün yüzüne çıktı. Mustafa Özcan örgütün tüm kontrolünü ve para gibi tüm gücünü kendi altında toplamak istiyordu. Alp Aslandoğan, Fetullah Gülen’in diyalog sorumlusudur. Gülen’in bilgisi dâhilinde olmayan hiçbir açıklamayı paylaşmaz. Ancak bir defasında Mustafa Özcan, Ali Ursavaş, Mustafa Yeşil ve bazı heyet üyeleri hazırladıkları bir bildiriyi Alp Aslandoğan’a vererek bunun, Gülen’in bilgisi dâhilinde olduğunu söyleyerek Twitter’dan yayını yapıldı. Bu bilgi de Türkiye’de ‘cemaatte bölünme’ şeklinde konuşuldu. Bu yayından Gülen’in haberi olmadığını öğrenen Alp Aslandoğan YouTube’dan özür videosu yayınladı.” ifadelerini kullandı.

Elebaşının güvenliği için telefon önlemi

Selahaddin Gülen, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ içinde kopmalar olduğunu, özellikle FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’i korku sardığını ve bu nedenle uzun süre kimseyle görüşmediğini söyledi. Darbe girişimi sonrası güvenlik önlemlerinin arttığını belirten Gülen:

“Darbe girişimi sonrasında amcamın yanına hiçbir ziyaretçi alınmadı. Eylül ayına kadar dışarıdan kimse yanına giremedi. Sonrasında güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkartılarak kampın etrafına özel güvenlikler tutuldu. Kamp gece görüşlü ve sensörlü kameralar ile donatıldı.” ifadelerini kullandı.

Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak itirafçı olan Selahaddin Gülen, ifadelerinde amcası ve terör örgütünün elebaşı olan Fethullah Gülen’in güvenliği konusunda örgüt içinde çok hassas davranıldığını belirtti. Fethullah Gülen’in bulunduğu katta sürekli nöbet tutulduğunu ve o kata telefon çıkarılmadığını belirten Gülen:

“Amcam Fetullah Gülen’in kalmış olduğu yer büyük binadadır. Bir normal girişi, bir de sadece Cevdet Türkyolu’nun girebildiği garaj girişi vardır. Bu garajdan direk amcam Fetullah Gülen’in odasının olduğu kata geçiş vardır. Amcamın hizmetinde olan mollalar her gün dönüşümlü nöbet tutmaktadır. Mollalar veya istişare üyeleri amcamın katına telefon çıkaramazdı.” dedi.

Güvenlik ABD tarafından sağlanıyor

İfadelerinin devamında Gülen:

 “(Fethullah Gülen’in kaldığı kampüs) Bu kampın girişinde Amerika’da bulunan bir güvenlik şirketinin personelleri bulunmaktadır. Bu kampın dış güvenliğini bu firma sağlamaktadır. Kampın giriş kısmında misafirlerin arandığı ve kartların verildiği yerde uzun zamandır amcam Fethullah Gülen’in yanında yer alan Kadir ve Sadık görev yapardı. Randevusuz kimse gelemezdi. Bu randevuları Cevdet Türkyolu ayarlıyordu. Gelen misafirler eğer ki yatılı gelecek ise bunların yerlerini de yine Cevdet Türkyolu ayarlıyordu. Misafirlerin odalarında bağış kutuları bulunurdu. Kalan kişiler bu kutulara para bırakıp örgüte bağışta bulunuyorlardı.” açıklamalarında bulundu.

KAYNAK: TRT HABER

Kategoriler