Anasayfa » FETÖ bürokratları dinlemek için özel ekip kurmuş
FETÖ'de Bugün

FETÖ bürokratları dinlemek için özel ekip kurmuş

FETÖ bürokratları dinlemek için böcek yerleştirmiş

FETÖ bürokratları dinlemek için örgüt üyesi jandarmaları kullanmış. Öğretmen lisesinde okurken örgüte katılan itirafçı subay, örgütün dinleme faaliyetleri detaylarıyla aktarıldı. FETÖ Çankaya’daki bürokratlardan, kendisi hakkında yürütülen soruşturmaya kadar her olayı dinlemiş. Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik operasyonlarda itirafçı olmaya karar veren örgüt üyeleri, örgütün tehlikeli yapısını gözler önüne seriyor. Bunun son örneği İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü “ankesörlü soruşturma” kapsamında itirafçı olan emekli astsubay B.S.’nin itirafları oldu. Terör örgütüne öğretmen lisesinde okurken dâhil olduğunu anlatan firari B.S.’in örgütün yönlendirmesiyle önce askeri okula kayıt yaptırdığını itiraf etti. Kendisini askeri okula hazırlayan mahrem imamının astsubay hazırlık okulundaki 6. Ayında tekrar temasa geçtiğini açıklayan itirafçı buluşma yeri olarak Maltepe camisini seçtiklerini, mahrem imamın askeri kamuflaj ile geldiği için kendisiyle çok konuşmadığını aktardı. 004 yılında Ankara’daki Jandarma İstihbarat Grup Komutanlığına atandığını ve burada terör örgütünün Çankaya’daki yüksek bürokratları dinlediğini itiraf etti.

Mahrem imamın elinde jandarmanın cihazları vardı

Terör örgütünün Jandarma mahrem yapılanmasına dair kapsamlı bir itirafta bulunan B.S. ilk görev yeri olan Zonguldak’ta da kendisini FETÖ üyesi 2 astsubay başçavuşun karşıladığını anlattı. 2İtirafçı B.S.’nin ifadelerine göre Çankaya’daki bürokratların evlerine böcek yerleştiren FETÖ üyeleri evlere yakın mesafelere gidip ellerindeki kayıt cihazlarıyla dinlemeyi gerçekleştiriyordu. FETÖ bürokratları dinlemek için örgüt üyesi jandarma görevlilerine talimatlar vermiş.  İtirafçı B.S.’ye bürokratları dinlemesini ve kayıtları kendisine getirmesini emreden mahrem imamın da elinde Jandarma’nın kullandığı cihazlardan vardı.

Ahmet Zeki Üçok’un soruşturmasını dinlemek istediler

Ankara’dan sonra örgütten uzaklaşmak için tayin istediğini iddia eden itirafçı, atandığı Silivri Cezaevinde de terör örgütü üyeleri tarafından karşılandığını aktardı. Mahrem imamların kendisine verdiği bir görevin Ahmet Zeki Üçok’un yürüttüğü FETÖ soruşturmasında alınan ifadeleri dinlemek olduğunu aktaran itirafçı bunu Üçok’un dikkati sayesinde başaramadıklarını aktardı.

FETÖ bürokratları dinlemek
FETÖ bürokratları dinlemek için gösterdiği gayreti Ahmet Zeki Üçok’un soruşturmaları için de göstermiş.

Emre Taner hakkında 4 çuval belgeleri vardı

FETÖ’nün dinleme faaliyetleri dışında casusluk faaliyetleri hakkında da detaylı bilgi verdi. Silivri’de görev yaparken kendisini Kenan olarak tanıtan mahrem imamın MİT Müsteşarlığını bırakan Emre Taner hakkında 4 çuval belgeye sahip olduğunu açıkladığını söyledi. İtirafçı ayrıca kendisine “patates hat” olarak bilinen tuşlu telefon verilerek bilgi verilmesi istendiğini de savcılık ifadesinde belirtti.

Darbeyi 15 gün önce haber verdiler

15 Temmuz darbe girişiminden15 gün önce görev yaptığı Kartal’daki birliğine gelen mahrem imamın “yakında çok önemli şeyler olacak. Komutanlarından gelen emirlere uy. Ben de Ağustos ayında milletvekili olacağım zaten” dediğini aktaran itirafçı, teröristlerin darbe girişiminden haberdar olduklarını da bir kez daha ispatlamış oldu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Kategoriler