Anasayfa » FETÖ Arnavutluk’ta yeni kanal satın aldı
Özel Haber

FETÖ Arnavutluk’ta yeni kanal satın aldı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün Arnavutluk’taki yerel imamı ve kasası olan Klodian Allajbeu, Amerikan menşeili ABC News televizyonunun hisselerini satın aldı.

İşgalci terör örgütü FETÖ, Arnavutluk’taki yapılanmasını güçlendirmeye devam ediyor. Fetullahçı Terör Örgütü’nün Arnavutluk’taki yerel imamı ve finans ayağının elebaşı olan Klodian Allajbeu, Arnavutluk’un en büyük televizyonu olarak bilinen ABC News’in hisselerini Alexander Frangaj’dan satın aldı.

2 gazetesi var

FETÖ’nün kolejlerinde yetişen, Ankara Üniversitesi’nde FETÖ’nün telkiniyle tıp okuyan Allajbeu, 2006 yılından bu yana Amerikan Hastaneli’nin CEO’luğu görevini yürütüyor. Klodian Allajbeu, FETÖ elebaşı Gülen’in veliahtı Mustafa Özcan ile yakın ilişkide. FETÖ, hali hazırda elinde tuttuğu Gazeta Start, Drita İslame gazetesi, Prizmi Yayınevi’nın dışında artık ABC News üzerinden de Türkiye karşıtı propagandasını yürütecek.

Erdoğan uyarmıştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Arnavutluk’a yönelik “Arnavutluk küçük bir ülke, orada çok daha büyük bir tehdit oluşturabilir” sözlerine rağmen Tiran hükumetinin FETÖ’nün önünü açması ülkenin milli güvenliği açısından yeni bir risk daha doğurdu.

Kaynak: shqiptari.net

Etiketler

Kategoriler