Anasayfa » Emre Uslu tüyo verdi, muhalefet fitili ateşledi
FETÖ'de Bugün

Emre Uslu tüyo verdi, muhalefet fitili ateşledi

emre-uslu-kimdir-twitter
Emre Uslu Türk Baharı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından bir video yayınladı. Yayınladığı videoda elektrik faturalarına değinen Kılıçdaroğlu, “Erdoğan 31 Aralık’ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim.” dedi. 8 Şubat’ta, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da 11 belediye başkanıyla ortak açıklama yaparak, belediyelerin kullandığı akaryakıtta KDV ve ÖTV muafiyeti istediklerini belirtmişti. CHP‘den gelen bu ataklardan yalnızca birkaç gün önce HDP de elektrik zamlarını bahane ederek tüm il ve ilçe örgütlerine sokağa çıkmaları yönünde çağrıda bulunmuştu. HDP’nin provokasyon içerikli bildirisinde, “Halk eylemlerini en güçlü katılımla sahiplenmeliyiz.” denilmişti. Muhalif partilerin örtülü isyan davetleri, akıllara firari FETÖ tetikçisi Emre Uslu tarafından dile getirilen “Türk Baharı” beklentilerini getirdi.

emre-uslu-kimdir-twitter
Emre Uslu Arap Baharı

Emre Uslu talimatı vermişti

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) firari tetikçilerinden Emre Uslu, 5 Ocak 2022 tarihinde Youtube üzerinden bir video yayınlamıştı. Uslu, videosunda 2022 yılında Türkiye’yi nelerin beklediğine dair düşüncelerini paylaştığı yazısına yer vermişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir Türk Baharı ile gideceğini öngördüğünü ifade eden Uslu’nun yazısında en fazla dikkat çeken ifadeler ise şunlar olmuştu:

“Dolayısıyla 2022’de Erdoğan’ı en çok zorlayacak iki şey ekonomi ve sosyal medyanın uyandırma gücü olacaktır. Erdoğan bu iki güce karşı çaresiz devlet şiddetini arttırarak cevap vermek zorunda.  İşte bu olası bir kırılmayı beraberinde getirecektir. Erdoğan eninde sonunda bir Türk Baharı ile koltuğundan gidecektir ancak bunun 2022’de olup olmayacağını Erdoğan’ın tutumu belirleyecektir.”

Türk Baharı beklentisini ekonomiye bağlayan Uslu:

“2022’de artık “açız” diyenlerin ağzına polis copu sokulacak. Halkın “açız” çığlığını örgütlemeye çalışan muhalefeti de zindanlar bekliyor. Bu çığlıklar bir Türk Baharı’na dönüşür mü emin değilim ama dönüşmez de diyemem.” ifadelerini kullanmıştı.

CHP ve HDP’den ortak sivil itaatsizlik çağrısı

Uslu’nun bu provokasyon içerikli konuşmaları sonrasında muhalif partiler özellikle sosyal medyayı kullanarak ayaklanma çağrısı başlattı. HDP, halka sokağa çıkması için çağrıda bulunurken, “parti amblemlerini kullanmayın” şeklinde de tavsiye verdi.

emre-uslu-kimdir-twitter
Emre Uslu HDP

 

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun elektrik faturası çıkışı ise sosyal medyanın gündemine oturdu. Twitter’da  “#bendeödemiyorum”, “#faturamıödemiyorum” şeklinde hashtagler açıldı.

 

 

Kategoriler