Anasayfa » FETÖ’nün esnaf sorumlusu ifade verdi
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün esnaf sorumlusu ifade verdi

fetonun-sirketleri
FETÖ'nün esnaf sorumlusu

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) esnaf sorumlusu olan Muharrem Gedik hakkında dava açıldı. Hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istenen Gedik, örgütün yapılanma şemasında 5 bölgeye bölünen Ankara’da Yenimahalle bölgesinde Bölge Talebe Mesulü olarak faaliyet yürütüyordu. Ayrıca, FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirdiği hain darbe girişiminden sonra örgüt mensuplarının ailelerine finansal destek sağladığı tespit edildi. Gedik’in evinde yapılan aramalarda tuvaletin asma tavanında ise saklanmış para ele geçirildi. Sorutşurma kapsamında ifade veren Gedik, 2016’dan sonra da sorumlu olduğu esnaflardan para toplamaya devam ettiğini söyleyerek, esnaflardan himmet adı altında toplanan paraları FETÖ üyelerinin ailelerine dağıttıklarını itiraf etti.

“Örgüt panikle küçülmeye gitti”

Gedik, soruşturma kapsamında verdiği ifadesinde, imam nikahlı eşi S. Gedik ile, çalıştığı ekmek büfesinde tanıştıklarını anlatarak, konuşma sırasında babasının FETÖ’den ihraç olduğunu söylediğini, bunun üzerine kendisinin de hakkında bir soruşturmadan dolayı yakalanma emri kararının bulunduğunu ifade etti. 2019’da gerçekleştirilen bir operasyon ile tanıdıklarının alınması üzerine örgütün panik ve korkuyla küçülmeye gittiğini söyleyen Gedik, bu süreçte muhasebe sorumlusu olarak görev yaptığını, para toplamaya devam ettiğini, kimin ne kadar vereceğine kendisinin karar verdiğini, toplanan paraları ise örgüt üyelerinin ailelerine göndermeye devam ettiğini anlattı.

Malatya 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ne ifade veren sanık M.B., FETÖ’nün esnaf sorumlusu Gedik hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Ankara’da gaybubet evine kaldım. Bana herhangi bir kimlik çıkartmadılar. Ankara’ya indiğimde Muharrem Gedik karşıladı, Ordulu ODTÜ’de elektrik elektronik bölümünden ihraç edilmiş araştırma görevlisiydi. Kendisiyle yurtdışı numaraları kullanan Textnov isimli bir sayesinden Whatsapp üzerinden konuşuyorduk. Muharrem Gedik Yenimahalle’de esnaf sorumlusuydu, gaybubet evlerinin maddi kısımlarını bu şahıs karşılıyordu.”

FETÖ’nün esnaf sorumlusu paraları tuvalete saklamış

Muharrem Gedik hakkında yürütülen soruşturma kapsamında evinde yapılan aramada evinin tuvalet kısmının asma tavanında para bulundu. Ekipler, Gedik’e parayı sordu. Gedik de bunun üzerine paranın, babadan kalan işlerden ve eşi ile yaptıkları düğünden sonra bozdurdukları altınlardan kaldığını iddia etti. Ayrıca, çalınmasından korktuğu için parayı asma tavana sakladığını ileri sürdü. Gedik, “Serhat” kod adlı şahısla gözaltına alınmadan önce yaptıkları konuşmada takip edildiğinden şüphelendiğini belirterek, bu şahsın kendisine yakalanması durumunda Z. isimli avukatın görüşmeye geleceğini, ifade aşamasına katılacağını, barodan avukat istememesini söylediğini anlattı.

KAYNAK: SABAH

Kategoriler