Anasayfa » Emir subayının mahrem imamı Havelsan’da çalışmış
FETÖ'de Bugün

Emir subayının mahrem imamı Havelsan’da çalışmış

Ege Ordu Komutanı Orgeneral Ali Sivri’nin FETÖ’den yakalanan emir subayı Binbaşı Fevzi Öztürk’ün talimat aldığı mahrem imamının Havelsan’da görevli Lütfi Çıldır olduğu ortaya çıktı.

İzmir Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay düzenlediği iddianamede, Fevzi Öztürk’ün FETÖ silahlı terör örgütüne üye olduğu gerekçesiyle 15 yıla kadar hapsini istedi. İddianamede, Öztürk’ün örgüt içindeki emir, direktif ve talimat aldığı mahrem imamının Lütfi Çıldır olduğu ortaya konuldu. Fevzi Öztürk sorgusunda tüm iddiaları reddetse de, iddianamede mahrem imamıyla yaptığı tüm görüşmeler gün gün, saat saat delillendirildi.

Mahrem imam Lütfi Çıldır TSK içindeki en kritik görevlerde bulunan subayların örgüt imamlığını yapan isimdi. Hacettepe Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunuydu. Bir süre ABD’de eğitim görmüştü. 2004’te askeri yazılım ve siber güvenlik politikaları üreten çok önemli bir kurum olan Havelsan’da çalışmaya başlamıştı. 2014 yılına kadar kurumda görev yapmıştı. 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminden sonra ise kayıplara karışmıştı.

“Kod adı Serkan”

Eldeki bilgilere göre ABD’ye gitmişti. Bazı itirafçıların verdiği ifadelere göre, Lütfi Çıldır Ankara’da kurmaylık sınavlarına hazırlanan subaylara ev tutar, yemeklerine kadar eve getirir, hatta sınavdan önce kurmaylık sınavlarında çıkacak soruları bile bu subaylara verirdi. Örgütteki kod adı Serkan’dı.

Kanada’da mı?

Sosyal medyada LinkedIn başta olmak üzere Twitter ve  Facebook gibi sitelerden aldığı bilgileri derleyen RocketReach sitesine göre Lütfi Çıldır Kanada’da yaşıyor.

 

 

Kaynak: Hürriyet

Kategoriler