Anasayfa » Dr. Mehmet Öz, FETÖ elebaşını savundu
FETÖ'de Bugün

Dr. Mehmet Öz, FETÖ elebaşını savundu

dr-mehmet-ozden-etkili-ve-basit-3-diyet-kurali
Dr. Mehmet Öz FETÖ

Amerika Birleşik Devletleri’nin ünlü gazetesi Washington Post, Dr. Mehmet Öz hakkında detaylı bir haber paylaştı. Bir süredir siyasete atılmış olan Öz, Pensilvanya eyaletinde senatoya girmek için Cumhuriyetçi Parti’den aday olmuştu. Türk asıllı Amerikalı doktor ve aynı zamanda televizyon programcısı olan Öz, Washington Post’a skandal bir açıklama yaptı. Washington Post Yazarı Josh Rogin’e konuşan Öz, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen hain darbe girişiminin sorumlusu olduğunu reddetti. Öz, “Darbeye karıştığına dair iddialar inandırıcı değil. O Pensilvanya’da kalmayı sürdürecektir. Gülen’e dokunulamaz.” ifadelerini kullandı. Rogin, ayrıca Öz’ün kendisine Türkiye’nin S-400 alımına karşı olduğunu ifade ettiğini yazdı.

“Gülen’in darbeye karıştığına dair inandırıcı bir iddia yok”

Washington Post Gazetesi’ndeki haberde, Dr. Mehmet Öz‘ün Türk vatandaşı olması sebebiyle Türkiye’nin ABD’deki faaliyetlerine katılmasını temel alarak senatör seçilmesi halinde ABD çıkarları yerine öncelikli olarak Türkiye’nin çıkarlarını düşüneceği yazıyor. Haberde, FETÖ tetikçisi Enes Kanter’e de yer verildi. ABD vatandaşı olmasının ardından soyadını Freedom olarak değiştiren Kanter, son günlerde ABD’li senatörlerden aldığı destekle adından bahsettiriyor. Eski NBA oyuncusu Kanter takımsız kaldıktan sonra ABD’li senatör ve siyasi isimler, Twitter üzerinden Kanter’e destek mesajı yağdırdı. Haberde, Kanter’in, Öz’ün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın olduğunu söylediği bilgisine yer verildi. Öz’ün ise bu iddiaları reddettiği ve FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’i savunduğu haberde yer aldı. Buna göre Öz, şu ifadeleri kullandı:

“Gülen’e dokunulamaz. Darbeye karıştığına dair inandırıcı bir iddia yok. Pensilvanya’da kalacak.”

dr-mehmet-oz-babasi-kimdir

Dr. Mehmet Öz, FETÖ elebaşının kaçırılmasında rol aldı iddiası

Dr. Mehmet Öz‘ün babasının 1999 yılında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e yurt dışına kaçabilmesi için yardım eden isimlerden biri olduğuna dair iddialar uzun süre gündemde kalmıştı. FETÖ Çatı Soruşturması kapsamında tanık olarak ifadesi alınan Cem Fadıl Bozkurt, ifadesinde İshak Alaton’un örgüt ile bağlantısının olduğunu, FETÖ elebaşının Prof. Dr. Mustafa Öz ile konuştuğunu iddia etmişti. Bu iddialara göre Mustafa Öz, FETÖ elebaşının sağlık nedenleriyle yurt dışında tedavi edilmesini sağlayacak bir hastane raporu çıkarttı. Bozkurt, ayrıca Mehmet Öz’ün tedavi için ABD’ye gelen Gülen’i hastaneye yatırdığını ve “Ülkesinde tedavi yapılamaz, burada kalması uygundur” şeklinde bir rapor aldığını öne sürdü. Bu şekilde hastanede bir hafta on gün kalan Gülen’e oturma izni verilmiş.

KAYNAK: WASHINGTON POST

Kategoriler