Anasayfa » “Devlet kaçırdı” yalanı ellerinde patlayınca yeni senaryoyu servis ettiler
Özel Haber

“Devlet kaçırdı” yalanı ellerinde patlayınca yeni senaryoyu servis ettiler

FETÖ “MİT kaçırdı” yalanı elinde patlayınca bu kez yeni bir senaryo geliştirdi. Örgüt üyelerinin yurt dışına kaçmalarını kolaylaştırmak için bu kez “çete kaçırdı” yalanına başvurdu.

FETÖ’nün yayın organı Bold Medya’nın servis ettiği yeni senaryoya göre kim olduğu belli olmayan çete, iddiaya göre kaçırılan örgüt üyelerinin ailesinden  -kaçırma işleminden yarım saat sonra- 2 milyon dolar para istedi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün örgüt üyelerini yurt dışına kaçırmak için başvurduğu yöntemlerden biri “MİT kaçırdı” yalanı. Buna göre her seferinde “bir güvenlik kamerasının kayıt aldığı bir noktada kaçırılan örgüt üyelerinden aylarca haber alınamıyor.”

FETÖ’cüler her seferinde yalanları ellerinde patlayınca bu kez “örgüt üyelerini kimliği belli olmayan bir çetenin kaçırdığını” iddia ederek kamuoyunu meşgul etmeye çalışıyor.

Kaçırıldı dedikleri adamın örgüt evinde karısını aldattığı ortaya çıktı

Bu yalanda kamuoyunu en çok meşgul eden isimlerden biri olan Ümit Horzum olmuştu. Eşi tarafından günlerce “kaçırıldı yalanı” servis edilen Ümit Horzum bu sürede örgütün “Gaybubet” olarak adlandırdığı hücre evinde saklandığı ve eşini aldattığı ortaya çıkmıştı.

MİT İmamı için haftalarca yas tuttular

FETÖ’cülerin haftalardır kamuoyunu meşgul ettikleri, “kaçırıldı yalanı” attıkları 4 FETÖ’cü örgüt evinde yakalandı. KHK ile ihraç edilen masum kamu çalışanı yalanı attıkları 4 FETÖ’cüden  SalimZ eybek örgütün MİT’teki mahrem imamlarından biri.

Salim Zeybek, MİT’teki teknik işlerden sorumlu örgüt üyesi olarak görev yapıyor. Rus Büyükelçiyi Andrey Karlov’un ölümünden sorumlu mahrem imam Vehmi Kürşad Akalın bile Salim Zeybek ile aracılarla görüşebiliyordu.

Salim Zeybek’in bir araç ile kaçırıldı yalanını atan FETÖ mensupları bu yalana Sezgin Tanrıkulu, Mustafa Yeneroğlu, Ömer Faruk Gergerlioğlu gibi milletvekillerini de dâhil etmişti.

Salim Zeybek bir örgüt evinde yakalanmış, FETÖ’nün bir yalanı daha açığa çıkmıştı.

Kategoriler