Anasayfa » Darbe Komisyonu’na sızan uzmana FETÖ ihracı
FETÖ'de Bugün

Darbe Komisyonu’na sızan uzmana FETÖ ihracı

FETÖ’nün TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’na da sızdığı ortaya çıktı. Komisyonda MASAK (Mali Suçları Araştırma Komisyonu) tarafından görevlendirilen Maliye Uzmanı Ali Temizer’in, FETÖ soruşturması kapsamında meslekten ihraç edildiği öğrenildi. Temizer’in FETÖ ile mücadele kapsamında çıkarılan son Kanun Hükmündeki Kararname ile ihraç edildiğini, komisyon üyesi MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan açıkladı.

Bu bilgi üzerine CHP’li Aykut Erdoğdu “Eyvah eyvah buraya kadar mı sızdılar” ifadesini kullandı. Sözlerini devam eden MHP’li Erdoğan, “Bu kişiyi buraya kim görevlendirdi. Kim teklif etti” diye sordu. AK Partili Emine Nur Günay ise, “İlişkili olduğu fark edildi ve hemen gereği yapıldı” dedi.

Komisyon Başkanı AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek Temizer’in davet edilip bir süre çalıştıktan sonra değiştirildiğini söyledi.  Petek, “Bir hafta kadar çalışıp değiştirilen Ali Temizer kendi kurumunca görevlendirildi. Kurum tarafından da geri istendi. İsmen bizim talebimiz yok. Kurum bize ‘değiştirmemiz gerekiyor’ dedi. Başka bir uzman gönderdiler. Komisyondan ayrı olduğu dönemde hakkında açığa alma işlemi uygulandığını duyduk” diye konuştu. Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nda 25 kurum ve kuruluşlardan görevlendirilen 25 uzman bulunuyor. Uzman listesinde Ali Temizer’in adı ‘Maliye uzmanı MASAK’ olarak geçiyor. Komisyonda, MGK, Dışişleri, İçişleri, Adalet, Başbakanlık, Mili Eğitim, Mili Savunma Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Adalet Bakanlıkları ile TBMM’nin uzmanları da yer alıyor.

Kaynak: Star

Kategoriler