Anasayfa » Cumhuriyet’ten FETÖ’ye destek
Özel Haber

Cumhuriyet’ten FETÖ’ye destek

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Zafer Arapkirli, CHP’nin kayyumlar konusunda tavrını eleştirdiği “Her şey” başlıklı yazısında FETÖ’nün 17-25 Aralık darbe girişimini meşrulaştırmaya çalıştı, FETÖ savcılarına sahip çıktı.

7 Eylül 2018’deki vakıftaki görev değişimine kadar FETÖ’nün yayın organı gibi çalışan Cumhuriyet’te bugün yine eski günleri hatırlatan bir yazı çıktı. Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Zafer Arapkirli, “Her şey” başlıklı yazısında aleni şekilde örgütün propagandasını yaptı. Terör destekçisi Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyeleri’ne kayyum atanmasının suç olduğunu savunan Arapkirli, daha sonra sözü seçilmiş meşru hükumetin hedef alındığı 17-25 Aralık emniyet yargı darbe girişimine getirdi.

Bas bas bağıran delil

Arapkirli, Fetullahçı Terör Örgütü’nün emniyet ve yargı yapılanmasının uydurduğu sahte deliller için kullandığı, “Ortada bir yığın şüphe ve bir yığın ‘bas bas bağıran’ delil” şeklindeki ifadesiyle örgüt propagandası yaptı.

Suçsuz yere görevden alınmışlar

“Bunları FETÖ uydurdu” diyerek örgütün 17-25 Aralık darbe girişimindeki rolünü inkar eden Arapkirli, hain kumpasın savcıları Zekeriya Öz, Celal Kara ve Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç’i aklamaya çalıştı. Arapkirli, 4 firari FETÖ’cünün yolsuzluğun örtülmesi için görevden alındığını savundu. Arapkirli, ayrıca FETÖ’nün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili ortaya attığı sahte diploma yalanına da bir ke daha çanak tuttu.

Kaynak: Cumhuriyet

Etiketler

Kategoriler