Anasayfa » Cübbeli Ahmet’e Kumpas
Kumpaslar

Cübbeli Ahmet’e Kumpas

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü 9 Aralık 2011 tarihinde gözaltına alındı. Fuhuş amaçlı organize suç örgütünü azmettirmek ve fuhuşa aracılık etmek suçlamasıyla tutuklanan Ünlü, cezaevinde yazdığı mektupta hakkındaki suçlamaları reddettiğini kamuoyuna duyurdu. Ahmet Mahmut Ünlü’nün dinler arası diyalog projesine karşı sert açıklamalar yapmasının ardından polis tarafından takibe alındığı emniyet kayıtlarının incelenmesiyle ortaya çıktı.

FETÖ Cübbeli’den öç aldı

Ahmet Mahmut Ünlü “Dinler arası diyalog faso fisodur.” dedikten sonra polis tarafından takibe alındı. Polis fezlekesine göre “fuhuş ve beyaz kadın ticareti yapmak”la suçlandı. Gözaltına alındığı 2011 Aralık ayında soruşturmanın 6 ay önce başladığı emniyet tarafından açıklansa da 10 ay önceki takip görüntüleri ile tapeleri olduğu ortaya çıktı.

101220111745098433072_3

Polis zorla ifade aldı

Ülkesinden kaçırıldığı ve Ahmet Mahmut Ünlü ile birlikte olmaya zorlandığı iddia edilen Fas vatandaşı İmanee Lemghari, polis tarafından ifadesinin zorla alındığını söyledi. Ülkesine döndükten sonra açıklamalarda bulunan Lemghari, Ahmet Mahmut Ünlü’yü tanımadığını söyledi. 45 gün gözaltında tutulduktan sonra sınır dışı edilen Lemghari, Ahmet Mahmut Ünlü’nün avukatlarının talebi üzerine ülkesinde noter aracılığıyla ifade verdi.

Cübbeli Ahmet Hoca lakaplı Mahmut Ünlü’den şikayetçi olmadığını belirten Lemghari, “Polis her türlü fiziksel ve psikolojik işkence yaptı. Kendi verdikleri gerçek dışı ifadeleri itiraf etmemiz koşulu dışında bir daha gün yüzü görmeyeceğimi söylediler. Türkçe yazılı belgeler önümüze konuldu. Bu sayfalarda ne yazılı olduğunu bile bilmiyorduk. İfadeyi imzaladıktan sonra alelacele Fas’a gönderdiler.” diye konuştu.

Cübbeli Ahmet’in eşini de dinlemişler

İstanbul Emniyet Müdürlüğünde 2008-2013 yıllarında FETÖ’nün yaptığı yasa dışı dinlemelere ilişkin müfettiş görevlendirildi. Hazırlanan müfettiş raporuna göre Cübbeli’nin eşi Mine Ünlü de “anayasal düzeni yıkmak” iddiasıyla FETÖ tarafından hukuk dışı dinlenmiş.

mine-ünlü

Bana FETÖ kumpas kurdu

Cübbeli Ahmet FETÖ tarafından kendisine kumpas kurulduğunu açıkladı. Özel yetkili mahkemelerin kapatıldığını vurgulayan Cübbeli Ahmet, “Allah şerlerinden muhafaza eylesin o özel yetkililerin” diye konuştu. Cübbeli Ahmet, “Beni yargılayan hâkimlerin hepsi açığa alındı. Beni alan polisler kodeste şimdi.” ifadelerini kullandı.

FETÖ Mossad’ın emrinde

Ahmet Mahmut Ünlü, FETÖ’nün İsrail gizli servisi Mossad’dan emir aldığını söyledi. “Benim kadınlara sarkıntılık yaptığıma, daha da ileri giderek onları pazarladığıma dair ifadeleri imzalatmak istediler.” diyen Ünlü, “Bunlar Mossad’dan gelen emre bakıyor. İşte FETÖ böyle bir şey.” diye konuştu.

Cübbeli soruşturmasını yöneten Mutlu Ekizoğlu

Kumpas kurulduğu ortaya çıkan Ahmet Mahmut Ünlü’ye yönelik operasyonu bir dönem İstanbul Emniyet Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Mutlu Ekizoğlu yönetti. Odatv, Şike, Ergenekon, Balyoz gibi diğer FETÖ operasyonlarını da yöneten ekipte yer alan Ekizoğlu, 14 Aralık 2014 tarihinde gözaltına alındı. FETÖ mensubu olduğu gerekçesiyle 2015 yılında meslekten ihraç edildi.

mutlu-ekizoglu
FETÖ’nün yürüttüğü birçok operasyonda imzası bulunan Mutlu Ekizoğlu

Cübbeli’nin targılandığı davanın hâkimi de FETÖ’cü

Seyfettin Mermerci, Ahmet Mahmut Ünlü’nün yargılandığı davanın üye hâkimleri arasında yer aldı. Mermerci, Fenerbahçe’nin ele geçirilmesine yönelik başlatılan sözde şike davasının da üye hâkimlerinden biriydi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hakkında tutuklama kararı çıkarıldı.

“Adil Öksüz beni ziyaret etti”

Ahmet Mahmut Ünlü, cezaevinde bulunduğu dönemde kendisini Adil Öksüz’ün ziyaret ettiğini canlı yayında açıkladı. FETÖ’nün gerçekleştirdiği 15 Temmuz darbe girişiminin bir numaralı şüphelilerinden Adil Öksüz’ün Ünlü’yü ziyaret etmesi, kurulan kumpası gözler önüne serdi. Adil Öksüz’ü FETÖ’nün gönderdiğini söyleyen Ünlü, “Dinler arası diyalog çalışmalarına karşı çıkmasaydım başıma bunlar gelmezdi.” diye konuştu.

adil-oksuz
FETÖ’nün Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz

Sabah – FETÖ Cübbeli’den Öç Aldı

Hürriyet – Polis Zorla İfade Aldı

Vatan – Cübbeli Ahmet Hoca’nın Eşini de Dinlemişler

Sabah – Bana FETÖ Kumpas Kurdu

Star – FETÖ Mossad’ın Emrinde

Hürriyet – Adil Öksüz Beni Ziyaret Etti

Kategoriler