Anasayfa » CHP’li belediyede FETÖ skandalı
Özel Haber

CHP’li belediyede FETÖ skandalı

CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar tarafından Teftiş Kurulu Başkanı yapılan Mehmet Sinan Koraltan’ın, FETÖ Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan ile bin 62 kez telefon görüşmesi gerçekleştirdiği tespit edildi.

CHP yönetimindeki belediyelerde FETÖ skandalları bitmek bilmiyor. Başta Aydın Büyükşehir Belediyesi olmak üzere pek çok belediyede FETÖ Belediyeler İmamı Erkan Kararaarslan’a milyonlarca liralık ihaleler veren, bir de bunun üstüne FETÖ imamının istediği isimleri kritik görevlere getiren CHP’li belediyeler, şimdi de Karaarslan ile bağı deşifre olmuş kişileri korumaya başladı.

Hala görevi başında

FETÖ’nün Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan’ın ortağı Mehmet Sinan Koraltan, Adana Büyükşehir Belediyesi’ne Teftiş Kurulu Başkanı olarak atayan CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, skandal ortaya çıkmasına rağmen Koraltan’ı görevden almadı.

Bin 32 kez görüştüler

Karalar’ın koruduğu Koraltan’ın FETÖ Belediyeler İmamı ile ilişkisinin ne denli güçlü olduğunu gösteren delil savcılık tarafından tespit edildi. HTS kayıtlarına göre FETÖ İmamı Karaarslan ile Adana Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanı Koraltan arasında 1 ocak 2012 ile 25 Haziran 2016 tarihleri arasında tamı tamına bin 62 görüşme gerçekleşti.

Belediyenin paraları nereye gidiyor?

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında FETÖ soruşturması açıldığı öğrenilen Mehmet Sinan Koraltan’ın halen görevinin başında kalması Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kaynaklarının nereye aktarıldığı sorusunu da beraberinde getirdi.

Kategoriler