Anasayfa » CHP’li Adana Belediyesi’nden FETÖ şüphelisine kritik görev
Özel Haber

CHP’li Adana Belediyesi’nden FETÖ şüphelisine kritik görev

CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın Teftiş Kurulu Başkanı olarak atadığı Mehmet Sinan Koraltan’ın FETÖ şüphelisi olduğu ortaya çıktı.

2010 yılında Deniz Baykal’a FETÖ tarafından kurulan kaset kumpasıyla CHP’nin başına geçen Kemal Kılıçdaroğlu’nun “FETÖ’nün siyasi ayağı nerede?” sorusunu yönelttiği şu günlerde Zeydan Karalar yönetimindeki CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi’nden skandal bir atama geldi.

FETÖ şüphelisi

Karalar, FETÖ Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan’ın Muhkem Muhasebe ve Kamu İhale Mevzuatı Eğitim Danışmanlık Limited Şirketi’nde yüzde 50 ortaklığı bulunun ve bu ortaklığı asrın ihanetin yaşandığı 15 Temmuz 2016’da kuran Mehmet Sinan Koraltan’ı  Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü’ne Teftiş Kurulu Başkanı olarak görevlendirdi. Koraltan’ın FETÖ şüphelisi olduğu ve hakkında Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma bulunduğu ortaya çıktı.

İhaleye fesat karıştırdı

Öte yandan Koraltan’ın atanmasının ardından belediyenin sitesinden “Adana Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’de Şeffaflık Dönemi” paylaşımı da skandalın bir diğer boyutu. Şeffaf yönetimle övülen FETÖ şüphelisi Koraltan, hali hazırda “Kamu kurum veya kuruluşlarının ihalesine fesat karıştırma suçuna iştirak veya azmettirme” suçundan yargılanıyor.

Kategoriler