Anasayfa » Cafer Topkaya 11 yıl 3 ay hapse mahkum edildi
FETÖ'de Bugün

Cafer Topkaya 11 yıl 3 ay hapse mahkum edildi

Cafer Topkaya Türkiye’ye iade edilecek mi?

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) askeri yapılanmasında yer alan firari ihraç Deniz Binbaşı Cafer Topkaya  gıyabında yargılandığı davada 11 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. FETÖ üyesi Cafer Topkaya 16 ay cezaevinde kaldıktan sonra 21 Şubat 2018 tarihinde tutuksuz yargılanmak için tahliye edilince soluğu yurt dışında alarak kaçmıştı. Cafer Topkaya, sosyal medyayı örgüt talimatları doğrultusunda aktif kullanana ihraç muvazzaflar arsında yer alıyordu. Adli Kontrol şartına uymayarak yurt dışına kaçan Cafer Topkaya, kardeşiyle yaptığı Whatsapp mesajlaşmasında “beni öldü bilin” diyecek kadar FETÖ’ye bağlıydı. Yurt dışına kaçtıktan sonra, FETÖ’nün sosyal medya yapılanmasının içinde yer alan Topkaya sık sık uluslararası medyaya konuşup ülkemizi kötülüyor.

FETÖ’nün sosyal medya trolü

Topkaya’nın NATO merkezinde görevliyken Fetullahçı Terör Örgütü’nün talimatları doğrultusunda 2014 yılında açtığı sosyal medya hesabından paylaşımlar yaptığı tespit edilmişti. 16 ay Türkiye’de tutuklu kalan Cafer Topkaya, adli kontrol şartıyla tahliye edildikten sonra önce Yunanistan’a oradan da Belçika’ya kaçmıştı. Gözaltına ve tutuklu olduğu dönemde güya yaşadıklarını EuroNews’e anlatan Topkaya, Türkiye’ye iftiralar atmaktan geri durmamıştı. Cezaevinde çok istemesine rağmen İngilizce gazetelere erişemediğini söyleyen Topkaya, entelektüel kitaplarında kendisine verilmediğini açıklamıştı.  Alman medya kuruluşlarının da çok sevdiği FETÖ’nü Cafer Topkaya, orada da Türkiye’ye iftira atmaktan geri durmuyor.

Cafer Topkaya
Cafer Topkaya Alman medyasına da Türkiye’yi kötüledi.

“Beni öldü bilin” dedi

Cafer Topkaya’nın astsubayken ihraç edilen kardeşi ile yaptığı görüşmenin dökümü yayınlanmıştı.

  • R. Topkaya: Abi babamgil merak etmişler, ‘iki gündür ulaşamıyoruz’ diye, annem ağlayıp duruyor, bi haber ver şunlara.
  • Cafer Topkaya: R… ben Belçika’ya gidiyorum, Türkiye’den çıktım, merak etmesinler diye öncesinden bir şey söylemedim.
  • R. Topkaya: Abi saçmalama, ne demek Belçika?
  • Cafer Topkaya: Eve varınca detaylı konuşuruz.
  • R.Topkaya: Dava ne olacak, imza atacaksın bilmem ne, yapma Allah aşkına dön. Her şey kötü olacak, beni de yakıyorsun bak etme.
  • Cafer Topkaya: 16 aydan kötüsü ne olabilir.
  • R. Topkaya: Bu mu, abi biz ne yapacağız?
  • Cafer Topkaya: Kardeşim ben 16 ay değil 16 yıl da yatsam onlar keyfi davranmaya devam edecek. Benim orada olmam senin adına garanti değil. Öyle olsa ben zaten içerideyken seni açığa almazlardı. Ama işin yolunda gitmesinde faydası olacaksa beni evlatlıktan reddetme dahil her şeyi yapabilirsiniz.”

Kaynak: Habertürk

Etiketler

Kategoriler