Anasayfa » Basın FETÖ’nün tuhaflıklarını örtüyor
Özel Haber

Basın FETÖ’nün tuhaflıklarını örtüyor

Tiran Belediye Başkanı Erion Veliaj, Arnavutluk’un başkentinde FETÖ’cülerin saldırdığı 15 Temmuz anıtına sahip çıkarken, FETÖ’nün tuhaflıklarının medya tarafından gizlendiğini söyledi.

FETÖ’nün güçlü yapılanmasını sürdürdüğü Arnavutluk’tan örgütle ilgili flaş açıklamalar geldi. Tiran Belediye Başkanı Erion Veliaj, FETÖ’cüleri çılgına çeviren 15 Temmuz anıtı ile ilgili Türkiye’ye destek açıklaması yaptı. Başkalarının fikrinin ne olduğunun önem içermediğini, 15 Temmuz’da bir darbe girişimi yaşandığını ifade eden Veliaj, daima kendilerine destek veren Türkiye’nin haklı olduğunu belirterek,  “Bir Büyükelçilik veya bir topluluğun düşüncesini, onlar için neyin önemli olduğuna ben karar vermem. Darbe gününde sadece ben değil, sadece Beyaz Saray değil, sadece Avrupa Komisyonu değil, sadece tüm yabancı devlet yöneticileri, dostlarım da, muhalefet partiler de, o gün ve yapılan o eylem için hatalı olduğunu söylediler. Bir başka ulusun neyi önemli gördüğünü ben bilemem” dedi ve şöyle devam etti:

Türkiye bize yardım etti

“TİKA ile olan bu işbirliğinden şehrimiz çok büyük yarar gördü. Bir kaza sonrasında bir polis yaralandığı zaman uçak ambülans gönderen tek ülke Türkiye’dir. Eğitim bursları Türkiye veriyor. Bugün Başbakan IT alanındaki 10 bursu Türkiye’nin verdiğini açıkladı. Okulların yapımında işbirliği yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Türkiye yardımda bulundu ve Tiran’da bir kaç okul ve kreş yaptı, Üniversite Kampüsü’nde de bir kaç yurdu yaptı. Şayet özel sektörün yatırımları olmasaydı biz bunları yapamazdık. Türk vakıfları aynı zamanda hem oyun parkı, hem de anma plaketi için para verdiler. Ben Tirana’nın diplomatı değilim, ancak başkentin menajeri ve yöneticisiyim. Tiran için katkıda bulunan herkese plaket koymaya hazırım.”

Haklı bir dava

Tiran Belediye Başkanı Erion Veliaj, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında sivillerin öldürüldüğüne dikkat çekerek, anıt dikilmesine hak verdiğini şu şekilde ifade etti: “Burada her türlü tuhaflığı yapan insanlar var ve basın onları durmaksızın örtüyor. Bizim 2-3 bine yakın bir Türk topluluğumuz var. Bizim Göl’de Nazi askerlerimiz olduğu gibi Partizanlarımız da var. Elbette Türkiye’deki darbe gününde baş sağlığı dileklerimi ifade ettim. Benim Türkiye’de dostlarım var. O gün ve yapılan o eylem için herkes hemfikir. O gün sivil insanlar can verdi. Farklı milletlerin farklı anıtları olur, bu durumda onların plaketi var. TİKA katkıda bulunuyor. Türkiye bize bir çok konuda yardım ediyor, öğrencilerimiz için burs veriyor. Türk topluluğu gelip de, o topluluk için haklı bir dava olan darbe kurbanları için bir anıt istiyoruz diyor.”

Kaynak: Balkanweb

Kategoriler