Anasayfa » Barış Pınarı PKK ile beraber FETÖ’yü de yıktı
Özel Haber

Barış Pınarı PKK ile beraber FETÖ’yü de yıktı

Türkiye, Fırat’ın Doğusu’na düzenlediği Barış Pınarı Harekatı, bunun sonucunda ABD ve Rusya ile yaptığı anlaşmalarla terör koridoru projesini bitirdi.  PKK ile beraber, operasyona “İşgal” diyen, Kürtler öldürülüyor yalanına sarılan, Batı’yı Türkiye’ye müdahaleye çağıran FETÖ de kaybetti.

Fırat Kalkanı Harekatı’yla terör koridorunu kesen, Zeytin Dalı Harekatı’yla PKK/PYD işgali altındaki Afrin’i kurtaran Türkiye, 40 yıllık terör sorununu ortadan kaldırmak, Suriye’nin kuzeyinden milli güvenliğine yönelen tehdidi sonlandırmak için 9 Ekim’de Barış Pınarı Harekatı’na başladı. Türkiye’nin Birlemiş Milletler anlaşmasının 51. Maddesiyle beraber, Suriye ile 1998’de imzalanan Adana Mutabakatı çerçevesinde başlattığı bu meşru harekat, 15 Temmuz 2016’da Türkiye’ye işgal girişiminde bulunan FETÖ’yü rahatsız etti.

PKK’yı meşrulaştırma görevi

FETÖ firarileri operasyonun başlamasının akabinde Türkiye aleyhine kara propagandaya başladı. FETÖ’nün görevi operasyona yönelik çeşitli manipülasyonlar yapmak, uluslararası kamuoyunda Türkiye’nin haklı davasını zedelemekti. Bu bağlamda FETÖ medyası Türkiye’nin operasyonuna “İşgal” iftirası attı. Firari FETÖ tetikçisi Emre Uslu, PKK’yı uluslararası bir aktör ilan etti, terör örgütünü meşrulaştırmaya çalıştı.

PKK adına tehdit ettiler

FETÖ’nün finans ayağının kilit ismi Akın İpek’in prensi Tarık Toros, “Pınar mı bataklık mı göreceğiz” diyerek Türkiye’yi tehdit etti. 15 Temmuz’da Erdoğan’ı asmakla tehdit eden Tuncay Opçin’e göre sadece 7 günde içerisinde 9 aylık bebeğinde bulunduğu 20 sivili katleden terör örgütü PKK/PYD mazlumdu. Bununla da yetinmediler. Bebek katili PKK/PYD terör örgütünü “Müslüman Kürtler” diyerek aklamaya çalışan FETÖ üyeleri, Fetih Suresi okunmasından da rahatsız oldu.

Şirke girdiniz fetvası

FETÖ elebaşı Gülen’in yanında bulunan örgüt üyelerinden Sacit Arvasi PKK’ları Ehl-i sünnet vel-cemaat ilan ettiği, Fetih Suresi okuyanların dinden çıktığı fetvasını verecek kadar ileri gitti.

PKK bıraktı, Türkiye suçlandı

PKK/PYD/YPG DEAŞ’lı teröristleri serbest bıraktı, bunu bizzat ABD Başkanı Donald Trump teyit etti, hatta serbest bırakılan teröristleri Türkiye yakaladı. Ancak FETÖ, Türkiye’nin harekatı yüzünden DEAŞ’lıların cezaevlerinden kaçtığı yalanını servis etti.

SMO’yu itibarsızlaştırma çabası

ABD’nin 30 bin TIR silah verdiği Türkiye’de 40 bin masumu katleden terör örgütünü aklamaya çalışan FETÖ, Türkiye’nin kontrolünde hareket eden Suriye Milli Ordusu’nu da itibarsızlaştırmaya çalışıyor, DEAŞ’e benzetme çabasına girişiyordu. FETÖ’nün yayın organı Zaman’ın eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı da YPG’nin sözcülerinden biriydi. Dumanlı, Türkiye’nin Kürtlere karşı savaş açtığı yönünde kirli bir algı operasyonu yaptı.

Erdoğan’a müdahale edin

FETÖ elebaşının manevi oğlu Enes Kanter, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde bebekleri öldürdüğü şeklindeki alçak iftiraları CNN’de zikrederken, Amerika’ya Erdoğan’a müdahale edin çağrısında bulundu. FETÖ firarisi Abdülhamit Bilici de Batı’nın mutlak suretle Erdoğan’a karşı harekete geçmesini istiyordu. FETÖ firarileri PKK/PYD destekçisi Lindsey Graham’ın yaptırım tasarısına umut bağladılar, ancak o da tutmadı.

Kabullenmek zorunda kaldılar

Türkiye, sahada da masada da kazandı.  ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve beraberindeki heyet Türkiye’den eli boş döndü. Türkiye, ABD’ye güvenli bölgeyi kabul ettirdiği gibi belirlenen 32 kilometrelik noktadan da teröristlerin çıkarılması konusunda ABD ile anlaştı, Ankara tüm şartlarını Washington’a kabul ettirdi. FETÖ casusu Can Dündar örgütün yaşadığı hayal kırıklığını şöyle paylaştı: “Korkarım ki Erdoğan istediği her şeyi almayı başardı.”

Kategoriler