Anasayfa » Aydın Doğan FETÖ’nün iki numarasıyla anlaşmış
FETÖ'de Bugün

Aydın Doğan FETÖ’nün iki numarasıyla anlaşmış

Fetullah Gülen’in avukatı, “Aydın Doğan’ın örgütün iki numaralı ismi Mustafa Özcan’la görüşmek istediğini” itiraf etti.

“Kağıt” davasında Doğan’ı savundu

FETÖ elebaşının 19 yıl avukatlığını yapan Orhan Erdemli, 2012’de Aydın Doğan’ın avukatlığını yapmak üzere vekaletname aldığını söyledi. Doğan ve kızı Hanzade Doğan Boyner’in yargılandığı “Kâğıt” davasına baktıklarını söyleyen Erdemli, Doğan’ın bu davadan beraat ettiğini belirtti. Erdemli ifadesinde, Aydın Doğan’ın FETÖ’nün iki numaralı ismi Mustafa Özcan’la bizzat buluştuğunu da kaydetti.

Aydın Doğan’dan görüşme talebi

FETÖ soruşturmasından tutuklu bulunan avukat Orhan Erdemli hakkında “silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek” suçlamasıyla düzenlenen iddianamede ilginç bilgiler ortaya çıktı. İddianamedeki ifadesinde Aydın Doğan’la nasıl tanıştıklarını ve buluşmalarını detaylı şekilde anlatan Erdemli, ilk buluşmalarından yaklaşık 2-3 ay sonra Aydın Doğan’dan Mustafa Özcan ile görüşme teklifi geldiğini söyledi.

Üst düzey FETÖ’cülerle toplantı

Aydın Doğan’ın ofisinde gerçekleşen görüşmeye Mustafa Özcan’ın yanı sıra FETÖ’nün yargı imamı Osman Karakuş, Zaman gazetesinin avukatı Hasan Günaydın ve Ekrem Dumanlı’nın avukatı Nazif Aktaş ile birlikte katıldığını belirten Erdemli, “Hatırladığım kadarıyla CEO Yahya Üzdiyen de odadaydı. Aydın Bey tanışma sırasında ‘Artık benim avukatım oldunuz, benim medyadaki yüzüm çirkin kabul ediliyor ancak ben kötü bir insan değilim, tanıdıkça beni göreceksiniz.’ dedi.” diye konuştu.

Aydın Doğan beraat etti

Erdemli, Aydın Doğan ve kızı Hanzade Doğan’ın yargılandığı “Kâğıt” davasına bakmak için nasıl vekalet aldıklarını da anlattı. 40 bin lira net ücrette anlaştıkları Doğan A.Ş.’nin yaklaşık 2 yıl avukatlığını yaptıklarını belirten Erdemli, “Kâğıt” davasının istifa ettikleri dönemde bilirkişiye gönderildiğini, bilirkişiden Aydın Doğan ve diğer sanıklar lehine rapor geldiğini ve sanıkların beraat ettiğini söyledi.

Kaynak: Sabah

Kategoriler